20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA 8'İ TUTUKLU 13 SANIKLI SAHİL GÜVENLİK FETÖ DAVASI 5 MART TARİHİNE ERTELENDİ

Samsun'da 8'i tutuklu 13 sanıklı Sahil Güvenlik FETÖ davası 5 Mart tarihine ertelendi

Samsun'da 8'i tutuklu 13 sanıklı FETÖ davasında mahkeme heyeti duruşmayı 5 Mart 2018 tarihine ertelenirken, eski Bölge Komutanı Murat Özer ile birlikte aralarında astsubay, yüzbaşı, teğmen ve kıdemli başçavuşların da bulunduğu 8 kişinin tutukluk haline karar verildi.

14 Şubat 2018 Çarşamba 18:02 ASAYİŞ

Samsun'da aralarında Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge eski Komutanı Murat Özer'in de yer aldığı 8'i tutuklu 13 sanıklı Sahil Güvenlik FETÖ davasında mahkeme heyeti duruşmayı erteleme kararı aldı.


Samsun'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik, eski Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı kıdemli albay Murat Özer'in de aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 13 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar eski Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı kıdemli albay Murat Özer  Özer ile emekli Albay Hakan Kaya, Teğmen Murat Tuğrul Tekin, Astsubay Çavuş Halil Çiftçi, Yüzbaşı Hüseyin Baş, Astsubay Kıdemli Başçavuş Hasan Hüseyin Yılmaz, Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömür Yolcu, Üsteğmen Ömer Binici ile tutuksuz sanıklar Kıdemli Yüzbaşı Mert Küçük, Astsubay Çavuş Mustafa Kesenek, Astsubay Çavuş Mehmet Çaycı, Astsubay Kıdemli Üstçavuş Tayfun Yılmaz ve Astsubay Çavuş Furkan Kara ile avukatları katıldı.

Sanıklar için "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye, düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs", "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Büyük Millet Meclisini ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs", "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan da 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezaları istenen davanın üçüncü celsesi görüldü.

Basına kapalı görülen duruşmada mahkeme heyeti, tanık ifadelerini dinledi.

Sanıkların tutukluluk halinin devamına karar veren heyet, duruşmayı 5 Mart'a erteledi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz Gülsan Sanayi esnafı ile görüştü: Kimse mağdur olmayacak

Yusuf Ziya Yılmaz Gülsan Sanayi esnafı ile görüştü: Kimse mağdur olmayacak