24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA 8'İ TUTUKLU 13 SANIKLI SAHİL GÜVENLİK FETÖ DAVASINDA 1 TAHLİYE

Samsun'da 8'i tutuklu 13 sanıklı Sahil Güvenlik FETÖ davasında 1 tahliye

Samsun'da 8'i tutuklu 13 sanıklı Sahil Güvenlik FETÖ davasının görülen 3'üncü duruşmasında tutuklu astsubay kıdemli başçavuş Hasan Hüseyin Yılmaz tahliye olurken, diğer sanıkların ise tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

06 Nisan 2018 Cuma 21:40 ASAYİŞ

Samsun'da Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge eski Komutanı kıdemli albay Murat Özer'in aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 13 sanık, Samsun 3'üncü AĞır Ceza Mahkemesinde 3'üncü kez hakim karşısına çıktı.


Samsun'da Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine yönelik, eski Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı kıdemli albay Murat Özer'in de aralarında bulunduğu 8'i tutuklu 13 sanığın yargılanmasına devam edildi.

Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanıklar eski Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanı kıdemli albay Özer ile emekli albay Hakan Kaya, teğmen Murat Tuğrul Tekin, astsubay Ççavuş Halil Çiftçi, yüzbaşı Hüseyin Baş, astsubay kıdemli başçavuş Hasan Hüseyin Yılmaz, astsubay kıdemli başçavuş Ömür Yolcu, üsteğmen Ömer Binici ile tutuksuz sanıklar kıdemli yüzbaşı Mert Küçük, astsubay çavuş Mustafa Kesenek, astsubay çavuş Mehmet Çaycı, astsubay kıdemli üstçavuş Tayfun Yılmaz ve astsubay çavuş Furkan Kara ile avukatları katıldı.

Sanıklar için "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye, düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs", "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Büyük Millet Meclisini ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen veya tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs", "cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti hükümetini ortadan kaldırmaya veya görevlerini yapmasını kısmen veya tamamen engellemeye teşebbüs" suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet, "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan da 10 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istenen davanın üçüncü celsesi görüldü.

Basına kapalı görülen duruşmada sanıklar, beraatlerini talep etti.

Sanıklardan astsubay kıdemli başçavuş Hasan Hüseyin Yılmaz'ın tahliyesine, diğer tutuklu sanıkların mevcut hallerinin devamına karar veren mahkeme heyeti, duruşmayı 30 Mayıs'a erteledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Krasnador'dan Samsun'a gelen Ruslar Liv Hospital'i ziyaret etti

Krasnador'dan Samsun'a gelen Ruslar Liv Hospital'i ziyaret etti