21 Ağustos 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNE SALDIRI HAZIRLIĞI YAPAN 3 DEAŞ ÜYESİ TUTUKLANDI

Samsun'da ABD Büyükelçiliğine saldırı hazırlığı yapan 3 DEAŞ üyesi tutuklandı

Samsun'da düzenlenen DEAŞ operasyonun Ankara'da ABD Büyükelçiliğine saldırı hazırlığı yaptıkları iddiası ile gözaltına alınan DEAŞ'ın sözde emiri Adnan Shereef'in kardeşi ile birlikte 3 kişi tutuklandı.

14 Mart 2018 Çarşamba 19:00 ASAYİŞ

Samsun'da düzenlenen DEAŞ operasyonunda, ABD Ankara Büyükelçiliğine saldırı hazırlığında oldukları iddiası ile gözaltına alınan Irak uyruklu 3 kişi tutuklandı.


Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, geçtiğimiz günlerde ABD Ankara Büyükelçiliğine saldırı hazırlığı yaptıkları iddiası ile ABD ve MİT'in sağladığı istihbaratlar doğrultusunda DEAŞ'a yönelik operasyon düzenlemişti.

Samsun'da yapılan operasyonda, ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine saldırı hazırlığında bulunan kişiler arasında olduğuna dair istihbari bilgi edinilen Irak uyruklu Fahd Tleeb S.S, DEAŞ'ın sözde emiri Adnan Shereef'in kardeşi ve korumalığını yaptığı öne sürülen Qahtan Shareef A.A. ile örgütte silahlı faaliyet gösterdiği iddia edilen Faraj Hamdan A.A. gözaltına alınmıştı. 

Samsun'da gözaltına alınan 3 Irak uyruklu şahısın emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. DEAŞ operasyonunda tutuklanan Qahtan Shareef A.A'nın telefonunda ise DEAŞ'ın sözde emiri Adnan Shereef'in fotoğraflarının da bulunduğu öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Tekkeköy'de Çok Amaçlı Spor Kompleksine Naim Süleymanoğlu'nun ismi verildi

Samsun Tekkeköy'de Çok Amaçlı Spor Kompleksine Naim Süleymanoğlu'nun ismi verildi