18 Ağustos 2019 Pazar

SAMSUN'DA ABD BÜYÜKELÇİLİĞİNE SALDIRI HAZIRLIĞINDA OLAN 4 DEAŞ ÜYESİ YAKALANDI

Samsun'da ABD Büyükelçiliğine saldırı hazırlığında olan 4 DEAŞ üyesi yakalandı

Samsun'da düzenlenen DEAŞ operasyonunda ABD Büyükelçiliğine saldırmak için Ankara'ya gitmek üzere yola çıkan Irak uyruklu iki kişi yolcu otobüsünde, diğer iki kişi ise İlkadım ilçesinde düzenlenen operasyon ile yakalandı.

05 Mart 2018 Pazartesi 19:52 ASAYİŞ

Samsun'da ABD Ankara Büyükelçiliğine saldırı hazırlığında olduğu iddia 4 Irak uyruklu kişi terör örgütü DEAŞ'a yönelik düzenlenen operasyonla yakalandı.


Samsun Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat şubeleri ile MİT'in birlikte yürüttüğü çalışma sonucu Samsun-Ankara kara yolunda uygulama noktasında durdurulan bir otobüste Irak uyruklu Sohaıb Qusay Taha Al-D. ile Fernas Hüseyin A. gözaltına alındı.  Soruşturmayı genişleten ekipler zanlılarla bağlantılı oldukları tespit edilen Iraklı Omar Shıbab Ahmed Al D. ve Azhar Abdulkadhım Salman Al B'yi de Samsun'un İlkadım ilçesindeki kaldıkları yerde gözaltına aldı. Operasyonda çeşitli dijital verilere de el konuldu.

Samsun'da düzenlenen DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan 4 Irak uyruklu şüphelinin ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine eylem hazırlığı içerisinde olduğu gündeme geldi. DEAŞ operasyonunda gözaltına alınan 4 şüphelinin emniyetteki işlemleri devam ediyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Doğu Guta'ya kara ve hava saldırısında 54 sivil daha öldü

Doğu Guta'ya kara ve hava saldırısında 54 sivil daha öldü