11 Aralık 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA ALTINKAYA BARAJ GÖLÜNDE KAYBOLAN TUR REHBERİNDEN HİÇ BİR İZ YOK

Samsun'da Altınkaya Baraj gölünde kaybolan tur rehberinden hiç bir iz yok

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde yüzmek için girdiği Altınkaya Baraj gölünde kaybolan tur rehberi Selçuk Korkut'tan hiç bir iz yok.

02 Temmuz 2018 Pazartesi 17:10 ASAYİŞ

Samsun'un Vezirköprü ilçesinde Altınkaya Baraj gölünde kaybolan tur rehberi Selçuk Korkut'un bulunması için sürdürülen arama çalışmalarında şuana dek bir gelişme yaşanmadı.


Samsun'un Vezirköprü ilçesinde Şahinkaya Kanyonunda tekne ile gezintiye çıkan ve yüzmek için atladığı Altınkaya Baraj gölünde kaybolan tur rehberi Selçuk Korkut'un bulunması için AFAD ekipleri tarafından çalışmalar sürdürülüyor.

Edinilen bilgiye göre özel bir tur şirketinde rehberlik yapan 25 yaşındaki Selçuk Korkut'un, Şahinkaya Kanyonunda tekne gezisi sırasında yüzmek için Altınkaya Baraj gölünde suya atladığı iddia edildi. Teknede elbiseleri bulunan Selçuk Korkut'tan bir daha haber alınamadı. Olayın ardından arama kurtarma çalışmaları başlatıldı.AFAD ekiplerinin de arama kurtarmaya katıldığı, çalışmalar için Jandarma Arama Kurtarma (JAK) timinden ve Samsun Sahil Güvenlik ekiplerinden yardım istendiği bildirildi. Bölgeye gelen ekipler olay yerine üç farklı noktadan dalış gerçekleştirdi. Dalış ekibi derinliği 70 metreyi bulan gölde, su altında görüşün kapalı olduğunu aktardı. Selçuk Korkut’un bazı akrabalarının da izlediği arama çalışmalarından sonuç alınamadı.Şahinkaya Kanyonunda arama çalışması yapmak üzere Jandarma Özel Asayiş Komutanlığı dalış ekibinden destek istendiği ve arama çalışmalarının ekibin olay yerine ulaşmasıyla tekrar başlayacağı belirtildi. 

Öte yandan tekne gezisi sırasında yüzmek için suya atladığı iddia edilen 25 yaşındaki Selçuk Korkut'un, suya düşmüş olabileceği ihtimaline karşı teknenin yavaşlatıldığı, teknenin alt katında yapılan aramada Korkut'un kıyafetleri bulununca yüzmek için suya atlamış olabileceği ihtimali üzerinde durulduğu öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Erken yerel seçim bekleniyor! Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kulisler başladı

Erken yerel seçim bekleniyor! Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı için kulisler başladı