19 Ekim 2021 Salı

SAMSUN'DA ARZU AYGÜN'ÜN KATİLİ CİNAYETİ NASIL VE NE ŞEKİLDE İŞLEDİĞİNİ ANLATTI

Samsun'da Arzu Aygün'ün katili cinayeti nasıl ve ne şekilde işlediğini anlattı

Samsun'da Arzu Aygün'ü katleden katil Muharrem Coşkun, cinayeti nasıl ve ne şekilde işlediği ile ilgili detayları verdiği ifadede anlattı.

03 Şubat 2021 Çarşamba 14:01 ASAYİŞ

Samsun ve Türkiye gündemine düşen Arzu Ayğün'ün katili Muharrem Coşkun, cinayetin detaylarını verdiği ifade de tek tek açıkladı.


Müge Anlı'nın programında kayıp olduğu gündeme gelen Arzu Aygün'ün cesedi geçtiğimiz haftalarda Terme ilçesinde ormanlık bir alanda bulunurken, cinayet ile ilgili Muharrem Coşkun tutuklanmıştı. Katil Muharrem Coşkun'un ise cinayeti nasıl işlediğine dair detaylar ifadesinde yer aldı.

KATİLİNİ 8 KEZ KARAKOLA ŞİKAYET ETMİŞ
İfadesinde Arzu Aygün ile yaklaşık 5 yıldır birlikte olduklarını ve cinayeti kurban giden Aygün'ün kendisini 7-8 defa karakola şikayet ettiğini anlatan katil Muharrem Coşkun'un ifadesinde "Bunların hepsinde tekrar gidip şikayetini geri aldı. Bu şikayetlerinin sadece bir tanesi yaralama iddiası üzerinedir. Diğerleri hakaret, kendisine ait telefonu kurcalamam üzerinedir. Olayda kullandığım tabanca ifadem de beyan ettiğim üzere 2.5 yıldır ikametimde bulunan tabancadır. Ben bu tabancayı üzerimde taşımam. Beyan ettiğim üzere Arzu'nun tekrar K.'den  bahsetme ihtimaline binaen yanıma almıştım. Amacım Arzu'yu öldürmek değildi. Ancak eğer K'den bahsederse artık ne olursa olsun düşüncesiyle tabancayı yanıma aldım" dediği öğrenildi.

CİNCİ HOCALAR, BÜYÜLER..
Katil Coşkun verdiği ifadesinde Arzu Aygün'ün cinci hocalara götürülerek büyü yapıldığını da anlatırken, "Arzu bunları bana anlatıyordu. Bu büyünün etkisiyle yanlış ortamlara gidip yanlış arkadaşlar seçiyordu. Arzu bana 20 bin TL parayı K'den borç aldığını bu parayı onunla olan ilişkisi karşılığı aldığını söyledi. Akabinde de şaka yaptığını söyledi. Bu şekilde aramızda tartışma oldu. 14.12.2020 tarihinde Arzu ile Samsun il merkezinde buluştuk. Bana 'Bir daha görüşmeyelim benim K. ile ilişkim var' dedi. Aramızda tartışma çıktı, ben  aracımla yanından ayrıldım. Tam bu esnada bin tekrar çağırdı. Bana 'Ben iyi değilim, benim sana karşı hislerim yok, biz bundan sonra görüşmeyelim' dedi. Ben tekrar Terme ilçesine döndüm. Aramızdaki bu konuşmadan öncede kendisine bir süre ulaşmakta zorluk yaşamıştım. Telefonlarımı meşgule alıyordu. Benimle görüşmek istemiyordu. 15.12.2020 tarihinde saat 20:00-21:00 sıralarında beni aradı. Konuşma içerisinde kendisine yardımcı olmamı söyledi. Olayda kullandığım tabancayıda alarak ikametine gittim. Arzu ile alacağını tahsil amacıyla Ömür Evleri mahallesinde bir yere gittik. Burada şahsı bulduk. Ancak misafirleri olduğu için parayı isteyemedik. Akabinde araçla boş bir arsaya gittik" dediği kaydedildi.

KATİL ARZU AYGÜN'Ü NASIL ÖLDÜRDÜĞÜNÜ ANLATTI
Tutuklu bulunan katil Muharrem Coşkun'un ifadesinde cinayeti nasıl işlediğine dair bilgilerde verdiği, boş arazide araç içerisinde Arzu Aygün ile konuştuklarını belirterek "Bana 'Seni sevmiyorum K.'yi seviyorum. Eğer hayatımda K. olmasa da seninle birlikte olmayacağım, kendime yeni bir hayat kuracağım' dedi. Bu konuşmayı yaparken ben şoför mahallinde Arzu'da hemen yanımda oturuyordu. Ben bu sözler üzerine şoför mahallinden çıkıp arka kapıyı açtım ve Arzu'nun yaslandığı koltuğun arka cebinde bulunan tabancaya uzandım. Bu esnada Arzu'ya hitaben torpido gözünde küçük bir şey olacağını ona bakmasını söyledim. Arzu torpidoya doğru eğilince kuru sıkmadan bozma küçük siyah renkli silahı çıkartıp Arzu'nun kafasının arkasına doğru, kafasıyla arkasında yaklaşık 20 santimetrelik bir mesafe olacak şekilde doğrultarak bir el ateş ettim. Arzu anında burada hayatını kaybetti. Ben olaydan önce Arzu'yu nereye götüreceğim konusunda plan yapmamıştım. Bu nedenle önce 15 dakika kadar aracın içerisinde bekledim. Pişmanlık duydum. Ardından Samsun'un ormanlık alanına doğru gitmeye karar verdim. Ancak daha sonra fikrimi değiştirip Terme güzergahına doğru gittim" dediği gündeme geldi.

CESEDİNİ TARLAYA BIRAKTI
Arzu Aygün'ü öldürdükten sonra Terme ilçesine gittiğini ifadesinde anlatan Muharrem Coşkun'un olayla ilgili ifadesinde ayrıca "Arzu'yu terme ilçesindeki gösterdiğim bölgeyi götürdüm. Burada inşaat molozları ve çuvallar mevcuttu. Arzu'yu tarla içerisine bırakıp etrafını da molozlarla kapattım" dediği kaydedildi.
Kaynak: SamsunKentHaber.com.tr

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Lâdik-İbi ve Havza Ovaları Sulama projesi yatırım programından çıkartıldı

Samsun'un Lâdik-İbi ve Havza Ovaları Sulama projesi yatırım programından çıkartıldı