27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA ASKERDEN YENİ GELEN AHMET GATER'İ ÖLDÜREN ZABITANIN CEZASI BELLİ OLDU

Samsun'da askerden yeni gelen Ahmet Gater'i öldüren zabıtanın cezası belli oldu

Samsun'da 2016 yılında yaşanan silahlı kavga olayında askerden yeni gelen Ahmet Gater'i öldüren, Volkan Kocaman'ı ise yaralayan zabıta Mehmet Danışmaz'a Samsun 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 23 yıl 4 ay hapis cezası verildi.

17 Mayıs 2018 Perşembe 17:11 ASAYİŞ

Samsun'un İlkadım ilçesi Hastane mahallesinde 2016 yılında çıkan silahlı kavgada askerden yeni gelen Ahmet Gater'i vurarak öldüren tutuklu zabıta görevlisi Mehmet Danışmaz'a verilen hapis cezası belli oldu.


Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada, tutuklu sanık Mehmet Danışmaz hazır bulundu. Başka bir suçtan Sinop Cezaevi'nde tutuklu bulunan müşteki sanık Volkan Kocaman ise Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla duruşmaya katıldı.

Samsun'da askerden yeni gelen Ahmet Gater'i öldürmekten yargılanan Mehmet Danışmaz, son savunmasında, Ahmet Gater üzerine doğru hamle yapınca refleks ile silahını ateşlediğini söyledi. Olayla ilgili olarak Ahmet Gater'i tanımadığını belirten tutuklu sanık Mehmet Danışmaz, pişman olduğunu dile getirdi.

Mahkeme heyeti, Mehmet Danışmaz'a kasten adam öldürmek suçundan 15 yıl, kasten yaralama suçundan ise 7 yıl 6 ay, ruhsatsız silah taşımak suçundan da 10 ay olmak üzere 23 yıl 4 ay hapis cezası verdi.

Mahkeme heyeti, müşteki sanık Volkan Kocaman'ı ise Mehmet Danışmaz'a tokat attığı gerekçesiyle 3 ay hapisle cezalandırılmasına hükmetti.

Samsun'un İlkadım ilçesinde 20 Eylül 2016'da Mehmet Danışmaz ile Volkan Kocaman, karşılaştıkları Hastanebaşı Mahallesi Olgun Sokağı'nda tartışmaya başlamıştı. Olayın büyümesi üzerine Mehmet Danışmaz, Volkan Kocaman'ı yaralamış, yanında bulunan Ahmet Gater'i ise silahla ateş ederek öldürmüştü. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Cumhurbaşkanı adaylarına matematik sorusu! Soruyu çözene oyunu verecek

Cumhurbaşkanı adaylarına matematik sorusu! Soruyu çözene oyunu verecek