24 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA BATAN GEMİDE İKİ KİŞİNİN CESEDİ BULUNDU 4 KİŞİNİN İSE CESEDİ ARANIYOR

Samsun'da batan gemide iki kişinin cesedi bulundu 4 kişinin ise cesedi aranıyor

Samsun'da Karadeniz açıklarında batan Panama bandıralı kömür yüklü gemide hayatını kaybeden iki kişinin cesedine ulaşılırken denizde kaybolan 4 kişinin bulunması için havadan arama çalışmaları sürüyor.

07 Ocak 2019 Pazartesi 19:09 ASAYİŞ

Samsun'da Karadeniz açıklarında yaşanan ve 6 kişinin hayatını kaybettiği gemi kazası ile ilgili son gelişmeler.. Samsun'da Karadeniz'in 80 mil açığında batan gemide hayatını kaybeden iki kişinin cesedi bulunduğu, denizde kayıp olan 4 kişinin ise arama çalışmaları devam ediyor.


Samsun açıklarında batan 8841644 IMO numaralı, Volga-Balt 214 adlı Panama bandıralı kuru yük gemisinin mürettebatından 4 kişiyi, Karadeniz'de arama çalışmaları devam ediyor.

Samsun Sahil Güvenlik Komutanlığına ait ekipler tarafından, batan gemide 13 mürettebattan 7'sinin kurtarılması, 2'sinin cesedine ulaşılmasının ardından, denizde kaybolan 4 kişinin bulunması için çalışmalar sürdürülüyor. Samsun Valisi Osman Kaymak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, geminin battığı bölgede, olumsuz hava şartlarına ve havanın kararmasına rağmen arama çalışmalarının bırakılmadığını belirtti. Denizde, batan gemi mürettebatından hayatlarını kaybettikleri değerlendirilen 4 kişi olduğunu ifade eden Samsun Valisi Osman Kaymak, bu kişilere ulaşılması için ekiplerin hava destekli yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi.

"Sahil Güvenlik Komutanlığına ait Dost Gemisi bölgede, havadan ve denizden arama çalışmaları devam ediyor." diyen Samsun Valisi Kaymak, filikalardan birinde sıkışmış ve hareketsiz halde görülen kişinin çıkarılması için yoğunlaşıldığını aktardı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Recep Tayyip Erdoğan 19 Ocak'ta Samsun'a gelerek adayları açıklayacak

Recep Tayyip Erdoğan 19 Ocak'ta Samsun'a gelerek adayları açıklayacak