23 Eylül 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA BATAN GEMİDE KAYIP OLARAK ARANAN 4 KİŞİDEN İKİSİNİN CESEDİ BULUNDU

Samsun'da batan gemide kayıp olarak aranan 4 kişiden ikisinin cesedi bulundu

Samsun'da Karadeniz açıklarında batan Volgo-Balt 214 isimli gemide kayıp olarak aranan 4 mürettebattan ikisinin daha cesedi bulundu.

08 Ocak 2019 Salı 14:53 ASAYİŞ

Samsun'da Karadeniz açıklarında batan ve 6 kişinin hayatını kaybettiği gemi kazasında, kayıp olarak aranan 4 gemi mürettabatından 2'sinin daha cansız bedenine ulaşıldı.


Samsun açıklarında dün batan Panama bandıralı ve 8841644 IMO numaralı, Volgo-Balt 214 adlı  kuru yük gemisinin mürettebatından kayıp olan 4 kişiden 2'sinin cesedi arama kurtarma görevlileri tarafından denizde bulundu.

Samsun Valiliğinden yapılan açıklamaya göre, Samsun açıklarında batan Panama bayraklı gemide kayıp olan 4 mürettebattan 2'sinin cansız bedenine ulaşıldı.

Volgo-Balt 214 isimli gemide halen kayıp durumda olan 2 mürettebatın bulunması için arama faaliyetlerine devam ediliyor.

Samsun'un 80 mil açıklarında "8841644 IMO" numaralı, "Volga-Balt 214" adlı Panama bandıralı kuru yük gemisinden dün sabah, geminin battığına dair tehlike sinyali alınması üzerine Sahil Güvenlik Komutanlığınca arama kurtarma faaliyeti yürütülmüştü.

Olayda 13 kişilik mürettebattan 7'si kurtarılmış, 2'sinin ise cesedi bulunmuştu. Kayıp 4 kişinin bulunması için çalışma başlatılmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Çarşamba'da bir balıkçı tüfekle vurulan suna ördeğini tedavi ettirdi

Samsun Çarşamba'da bir balıkçı tüfekle vurulan suna ördeğini tedavi ettirdi