23 Eylül 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA BATAN VOLGA-BALT 214 İSİMLİ GEMİDEN SAĞ KURTULAN VE ÖLENLERİN İSİMLERİ AÇIKLANDI

Samsun'da batan Volga-Balt 214 isimli gemiden sağ kurtulan ve ölenlerin isimleri açıklandı

Samsun'da Karadeniz açıklarında batan Panama bandıralı Volga-Balt 214 isimli gemi mürettebatından sağ kurtarılanların, hayatını kaybedenlerin ve denizde kaybolanların isimleri açıklandı.

07 Ocak 2019 Pazartesi 22:31 ASAYİŞ

Samsun Valiliği, Karadeniz açıklarında batan  Volga-Balt 214 isimli  Panama bandıralı gemiden kurtarılan, hayatını kaybeden ve denizde kaybolan mürettebatın isimlerini açıkladı.


Samsun Valisi Osman Kaymak batan  Volga-Balt 214 isimli gemiden kurtarılan mürettebatın aileleri ile telefonda görüşmelerini sağladıklarını açıklayarak,  "Volga Balt 214 Panama bandıralı bir ticaret yük gemisi bu sabah saat 07.30–08.00 saatleri arasında Samsun’a 80 mil uzaklıkta tahminen 120 km açıkta maalesef battı. Bize 08.10’da haberin gelmesi ile seri bir şekilde Sahil Güvenlik Karadeniz Bölge Komutanlığı’mız harekete geçti. Ben de komutanlığımıza gelerek kriz merkezinden olayı yönetmeye çalıştık. Hava şartları kötü olduğu için helikopterler ile kurtarma faaliyetlerine devam ettik. Kurtarma botları bölgeye ulaştı. Şu an itibari ile gemide 13 mürettebatın olduğu tespit edildi. Bunlardan 7’si sağ olarak kurtarıldı. Geriye kalan 6 kişiden 2'si ex olarak bulundu. 4 kişinin arama çalışmaları devam etmektedir. Kurtarma faaliyetleri esnasında 2 sahil güvenlik helikopteri, 1 arama kurtarma gemisi, 2 sahil güvenlik botu ve 1 adet hava kuvvetleri komutanlığına ait helikopter ile kurtarma faaliyetleri devam ediyor. Bahsi geçen gemide 2 Azerbaycan, 11 Ukrayna vatandaşı olmak üzere toplam 13 personel bulunuyordu" dedi.






Öte yandan Samsun Valiliği tarafından batan Volga-Balt 214 isimli gemide, kurtarılan, hayatını kaybeden ve aranan gemi mürettebatının isimlerini de açıkladı. Buna göre Samsun açıklarında batan gemide hayatını kaybeden, kurtarılan ve aranan mürettabatın isimleri şöyle.

HAYATINI KAYBEDENLER
Bodnik Ruslan-Ukrayna
İbrahimov Mammadali-Azerbaycan

KAYIP ARANANLAR
Vyazovsky Rostyslav- Ukrayna
Krepets Dmytro- Ukrayna
Ovdiienko Volodymyr- Ukrayna
İsmyilov Turbat-Azerbaycan

KAZADAN SAĞ KURTULANLAR
Shevchuk Stanislav-Ukrayna
Herashchenko Oleh-Ukrayna
İlchenko Yevhenii-Ukrayna
Yatsenko Yevgen-Ukrayna
Skachko Denys-Ukrayna
Budko Tetiana-Ukrayna
Milnichenko Pavlo-Ukrayna

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Metin Sinecek, Erdoğan'ın esnafa verdiği kredi müjdesi ile ilgili açıklama yaptı

Metin Sinecek, Erdoğan'ın esnafa verdiği kredi müjdesi ile ilgili açıklama yaptı