22 Nisan 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA BATMAN'DA ŞEHİT DÜŞEN UZMAN ONBAŞI ADEM GÜVEN SON YOLCULUĞUNA UĞURLANDI

Samsun'da Batman'da şehit düşen uzman onbaşı Adem Güven son yolculuğuna uğurlandı

Samsun'da, Batman'ın Kozluk ilçesinde çıkan çatışmada şehit düşen jandarma uzman onbaşı Adem Güven, Büyük Camide kılınan cenaze namazının ardından toprağa verildi.

01 Eylül 2018 Cumartesi 16:13 ASAYİŞ

Samsun'da şehit jandarma uzman onbaşı Adem Güven'in cenaze namazı Büyük Camide kılındı. Batman'da çıkan çatışmada şehit düşen jandarma uzman onbaşı Adem Güven, memleketi Samsun'da son yolculuğuna uğurlanarak toprağa verildi.


Batman'ın Kozluk ilçesinde, teröristler ile çıkan çatışmada yaralanan ve kaldırıldığı hastanede şehit olan Samsun doğumlu jandarma uzman onbaşı Adem Güven için Büyük Camide cenaze namazı kılındı. 

Şehit Adem Güven'in Büyük Camide kılınan cenaze namazına Samsun Valisi Osman Kaymak'ın yanı sıra Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, AK Parti Samsun Milletvekilleri Yusuf Ziya Yılmaz,  Fuat Köktaş, Orhan Kırcalı, MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta, İYi Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, MHP Samsun İl Başkanı Taner Tekin, Samsun İl Emniyet Müdürü Vedat Yavuz, Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Zihni Şahin, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Samsunspor Kulübü Başkanı İsmail Uyanık, şehidin annesi ve babası ile kardeşleri ve vatandaşlar katıldı.

Samsun Büyük Camide şehit Adem Güven için öğle namazında kılınan cenaze namazında şehidin annesi Saime Güven, "Ağlayıp teröristleri sevindirmeyeceğim yavrum. Bir tane daha yavrum var onu da bu vatan için feda ederim." dedi.

Şehit Adem Güven'in erkek kardeşi Onur Can Güven (20) de cenaze namazına şehit ağabeyinin kamuflajını giyerek selam durdu.Şehit Adem Güven'in kız kardeşleri şehidin tabutuna sarılarak fotoğrafını öptü. Ayakta durmakta güçlük çeken baba Yusuf Güven’i de yakınları teselli etmeye çalıştı. 

Batman'da şehit olan Samsun doğumlu jandarma uzman onbaşı Adem Güven'in yaklaşık 6 ay önce nişanlandığı Nigar Yurtseven törende tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Şehit Adem Güven'in cenazesi Samsun Müftüsü Veysel Çakı'nın kıldırdığı cenaze namazı sonrası askerlerce omuzlara alınarak top arabasına konuldu.

Bir süre top arabasında taşınan şehit Adem Güven'in cenazesi, Kıranköy Mezarlığı'ndaki Garnizon Şehitliği'ne defnedildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da mülki idare atama kararnamesi ile görev yeri değişen Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar

Samsun'da mülki idare atama kararnamesi ile görev yeri değişen Vali Yardımcıları ve Kaymakamlar