10 Nisan 2020 Cuma

SAMSUN'DA BELEDİYEDE ÇALIŞAN BAYANI TEHDİTLE İLİŞKİYE ZORLAYAN MÜDÜR GÖZALTINA ALINDI

Samsun'da belediyede çalışan bayanı tehditle ilişkiye zorlayan müdür gözaltına alındı

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesinde bayan personele "Beni tatmin etmezsen seni çöpe sürerim" diyerek cinsel taciz ve tehditte bulunarak ilişkiye zorladığı iddia edilen müdür, gözaltına alındı.

02 Ağustos 2019 Cuma 11:41 ASAYİŞ

Samsun'un Atakum İlçe Belediyesinde 3 dönemdir görev yapan bir müdür, bayan personeli  taciz etmekten gözaltına alındı.


Atakum Belediyesinde görev yapan Ç.K isimli bir müdürün bayan personeli isteklerini yapmaması durumunda çöp hizmetlerinde görevlendireceği yönünde tehditlerde bulunduğu gündeme gelmişti.

Belediyede görevli söz konusu müdür Ç.K'nin sözlü  tacizlerine maruz kaldığını söyleyerek Samsun Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan mağdur belediye çalışanı bayan,  kendisine gönderilen mesajları da şikayet dosyasına ekledi. 

Evli olan ve 3 çocuğu bulunan kadın ifadesinde, “Belediyede işe başladığımda temizlik personeliydim. Sonra beni söz konusu şahsın yanına görevlendirdiler. İlk bir ay sorun yoktu. Sonra bana ahlaksız bir teklif ile geldi. Sonra da beni ‘Benimle günlük apart eve geleceksin, beni tatmin edeceksin. Yoksa seni temizlik işleri müdürlüğüne gönderirim, sokak süpürürsün’ diyerek defalarca tehdit etti” sözlerine yer verdi.

NASIL İSPATLAYACAKSIN, SANA KİM İNANIR 
Maruz kaldığı taciz ve tehditleri belediye yönetimine de ilettiğini bu şikayetinin ardından da söz konusu şahsın tehditlerine devam ettiğini şikayet dilekçesinde ifade eden mağdur kadın, "Şikayetimi belediye başkan yardımcısı Ş. A’ya ilettim. Bana, ‘sen git biraz dinlen’ dedi. Sonra şahıs bana ‘Seni aparta çağırdığımı nasıl ispatlayacaksın, sana mı inanırlar bana mı? Sana kim inanır kızım, kim?’ şeklinde mesajlar attı. Bu mesajları da savcılığa sundum” dedi. 

SAVCILIĞA SUÇ DUYURUSU
 CHP Atakum eski İlçe Başkan Yardımcısı olduğu da öğrenilen müdür Ç.K ile ilgili yapılan şikayet sonrası olayla ilgili soruşturma başlatılırken, bayan belediye çalışanını taciz ettiği ileri sürülen Ç.K polis tarafından gözaltına alındı.

Öte yandan olayla ilgili gözaltına alınan Ç.K serbest bırakıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

ne diyim ki

02 Ağustos 2019 Cuma 16:35

La ilahe illallah ne günlere kaldık ALLAH'dan müslüman ülkeyiz

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Atakum İlçe Belediyesinin Taş Parke Fabrikası kapandı iddialarına açıklama geldi

Atakum İlçe Belediyesinin Taş Parke Fabrikası kapandı iddialarına açıklama geldi