20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA BERKAN BOZDAĞ İSİMLİ ÇOCUĞUN ÖLÜMÜNE NEDEN OLAN VİCDANSIZ SÜRÜCÜ TUTUKLANDI

Samsun'da Berkan Bozdağ isimli çocuğun ölümüne neden olan vicdansız sürücü tutuklandı

Samsun'un Canik ilçesinde 13 yaşındaki Berkan Bozdağ isimli çocuğa aracı ile çarpıp ölümüne neden olduktan sonra kaçan sürücü, bir hafta sonra polis tarafından yakalanarak tutuklandı.

18 Haziran 2018 Pazartesi 13:28 ASAYİŞ

Samsun'un Canik ilçesinde Berkan Bozdağ isimli çocuğa aracı ile çarpıp kaçan vicdansız sürücü Erdoğan Desteci, polisler tarafından olaydan bir hafta sonra yakalandı.


Samsun'un Canik ilçesinde Erdoğan desteci isimli araç sürücünün çarptığı 13 yaşındaki Berkan Bozdağ isimli çocuk hayatını kaybetti. Berkan Bozdağ'a çarpan araç sürücüsü ise olay sonrası kaçarken, vicdansız sürücü polislerin çalışması sonrası bir hafta sonra yakalandı. Kaza sırasında Erdoğan Desteci isimli sürücünün aracında bulunan arkadaşı Mehmet A. isimli şahısta olayla ilgili gözaltına alınırken, ifadesinde aracı kendisinin kullandığını söyleyerek hayatını kaybeden Berkan Bozdağ isimli çocuğa kendisinin çarptığını söyledi. Ancak Mehmet A. isimli şahıs, Berkan Bozdağ isimli çocuğun hayatını kaybettiğini öğrenince, ifade değiştirerek, aracı kendisinin kullanmadığını söyledi.

Samsun'un Canik ilçesinin Yavuzselim Mahallesi'nde, 10 Haziran Pazar günü akşam saatlerinde, 13 yaşındaki Berkan Bozdağ'a misafirliğe gittiği halasının evinin önünde otomobil çarptı. Kazada ağır yaralanan Berkan Bozdağ, bir özel hastanedeki ilk müdahalenin ardından Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine sevk edildi. Berkan Bozdağ, tedavi gördüğü hastanede 13 Haziran'da yaşam mücadelesini kaybetti. 

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, kazanın ardından kaçan sürücüyü yakalamak için yürüttükleri çalışma kapsamında çok sayıda güvenlik kamerası kayıtlarını inceledi.  Polisler Berkan Bozdağ'ın ölümüne neden olan kaza ile ilgili görüntülerden tespit ettikleri otomobilin sürücüsü Erdoğan Desteci'yi (36) gözaltına aldı. Berkan Bozdağ isimli çocuğa aracı ile çarpıp ölümüne neden olan Erdoğan Desteci'nin arkadaşı Mehmet A. ifadesinde, aracı kendisinin kullandığını söyleyerek suçu üstlenmek istedi ancak çocuğun öldüğünü öğrenince kendisinin sürücü olmadığını itiraf etti. Samsun Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından Erdoğan Desteci ile suçu üstlenmek isteyen Mehmet A, adliyeye sevk edildi. Berkan Bozdağ'ın ölümüne neden olan sürücü Erdoğan Desteci çıkarıldığı mahkemece tutuklanırken, Mehmet A. ise savcılık tarafından serbest bırakıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

İYİ Parti Samsun Milletvekili adayı Bedri Yaşar: Çiftçinin geliri 5 kat artacak

İYİ Parti Samsun Milletvekili adayı Bedri Yaşar: Çiftçinin geliri 5 kat artacak