24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA BYLOCK'A 196 BİN GİRİŞ YAPAN RAGİBE ÖNER FETÖ'DEN TUTUKLANDI

Samsun'da ByLock'a 196 bin giriş yapan Ragibe Öner FETÖ'den tutuklandı

Samsun'da ByLock'a 196 bin 618 kez giriş yaptığı tespit edilen ve Zabit Katibi alımları ile ilgili yazışmaları ortaya çıkan Ragibe Öner, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklandı.

22 Mart 2018 Perşembe 19:26 ASAYİŞ

Samsun'da FETÖ'nün Samsun Bölge Öğrenci Sorumlusu olduğu iddia edilen ve ByLock'a 196 bin 618 kez giriş yaptığı belirlenmesine rağmen suçlamaları kabul etmeyen Ragibe Öner, tutuklandı.


Samsun'da FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında geçtiğimiz günlerde eşi Ahmet Öner ile birlikte gaybubet evinde gözaltına alınan ilahiyatçı Ragibe Öner, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Örgütün Samsun Bölge Öğrenci Sorumlusu olduğu iddia edilen Ragibe Öner'in 196 bin 618 kez ByLock'a giriş yaptığı ve Derya Erkan ile zabit katibi alımı ile ilgili yazışmaları ortaya çıktı.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince FETÖ'nün gaybubet evi diye adlandırdığı hücre evinde gözaltına alınan örgütün Samsun Bölge Öğrenci Sorumlusu olduğu öne sürülen firari Ragibe Öner'in emniyetteki işlemleri tamamlandı. Samsun Adliyesine sevk edilen Ragibe Öner çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Savcılıktaki ifadesinde hakkındaki suçlamaları kabul etmediği öğrenilen Ragibe Öner'in örgütün şifreli haberleşme ağı ByLock'u kullandığı ve programa bir telefonundan 163 bin 121 kez, diğer telefonundan ise 33 bin 497 kez giriş yaptığı tespit edildi. Aynı operasyonda gözaltına alınan Ragibe Öner'in eşi Ahmet Öner'in emniyetteki işlemleri ise sürüyor.

Öte yandan Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı Terör Suçları Bürosu tarafından FETÖ'nün eyalet ablası olduğu iddia edilen Derya Erkan'ın ByLock yazışmaları ile ilgili yayınladığı kayıtlarda tutuklanan Ragibe Öner'in de zabit katibi alımları ile ilgili yazışmaları da yer aldı.

Derya Erkan ile Ragibe Öner arasındaki ByLock yazışmaları ise şöyle:

- Zabıt katibi için 10 tane hedefimiz var, isim tespiti.

- Ablaların kızlarına sorsalar.

- KPSS 70 bilgisayar sertifikası.

- Lise mezunu, 2 yıllık mezun ya da 4 yıllık mezunu olabilir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

Adam

23 Mart 2018 Cuma 06:27

Bayan 1000 gün ByLock kullanmış olsa hergün 196.6 kere girmiş olması gerekir. Her giriş, sistemde kalış ve çıkış 1 dakika sürse günde 3.5 saat bylock için harcamış olması gerekir ki mümkün değildir.

Seyfullah TOZLU

23 Mart 2018 Cuma 00:49

Bu haber yorum yapan Şeyma isimli vatandaşın derhal Emniyet Siber suçlara bildirilerek IP adresi tespitiyle gerekli işlemlerin yapılıp araştırılması gerek , Yav he he başlığı bu azılı düşmanlara az gelir...

Seyma

22 Mart 2018 Perşembe 21:53

Yav he he ne demek oluyor bu nasıl bir baslık kendinize gelin ortada kanıtlanmıs bir suc yok gözünüzle mi gördünüz bu kadar emin dalga konusu yapabiliyorsunuz kendinize gelin artık!

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor'a PFDK'dan Boluspor maçı olayları için ceza geldi

Samsunspor'a PFDK'dan Boluspor maçı olayları için ceza geldi