30 Mayıs 2020 Cumartesi

SAMSUN'DA BYLOCK'A 28 BİN 142 KEZ GİRİŞ YAPAN HAMİDE KADIGİLLER'E EV HAPSİ VERİLDİ

Samsun'da ByLock'a 28 bin 142 kez giriş yapan Hamide Kadıgiller'e ev hapsi verildi

Samsun'da gözaltına alınan ve ByLock'a 28 bin 421 kez giriş yaptığı tespit edilen FETÖ'nün öğrenci eyalet sorumlusu olduğu iddia edilen Hamide Kadıgiller'e mahkeme tarafından ev hapsi verildi.

16 Mart 2018 Cuma 20:25 ASAYİŞ

Samsun'da eşi ile birlikte saklandıkları gaybubet evinde yakalanan ve FETÖ'nün öğrenci eyalet sorumlusu olduğu iddia edilen Hamide Kadıgiller'e mahkeme tarafından ev hapsi verilirken, FETÖ'nün sosyal medya trollerinin Hamide Kadıgiller için tutuklandı diyerek algı yaptıkları görüldü.


FETÖ soruşturması kapsamında Samsun'da gözaltına alınana iki çocuk annesi olan Hamide Kadıgiller'in ByLock'a bir telefonundan 28 bin 421 ikinci telefonundan ise 82 kez giriş yaptığı tespit edildi.  Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince saklandıkları "gaybubet evi" olarak adlandırılan hücre evinde eşiyle birlikte gözaltına alınan Hamide Kadıgiller'in  Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlandı.

Telefonunda örgütün şifreli haberleşme programı ByLock bulunduğu öne sürülen Hamide Kadıgiller, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece ev hapsi verildi.

FETÖ'nün Konya yapılanmasında sözde Selçuklu eyalet öğrenci sorumlusu düzeyinde yönetici olarak faaliyet gösteren Yasin Kadıgiller  ile eşi Hamide Kadıgiller 14 Mart 2018 tarihinde Samsun'un Atakum ilçesinde düzenlenen operasyonda gaybubet evinde gözaltına alınmıştı.

Konya Cumhuriyet Başsavcılığınca aranan ve ByLock kullandığı iddia edilen Yasin Kadıgiller ise işlemlerinin ardından Konya'ya gönderilmişti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Bafra'da Kızılırmak'a atlayan iki genç 45 dakika boyunca yardım istedi ama kurtarılamadı

Bafra'da Kızılırmak'a atlayan iki genç 45 dakika boyunca yardım istedi ama kurtarılamadı