22 Ocak 2019 Salı

SAMSUN'DA BYLOCK'TAN TUTUKLU 11 SUBAY, ASTSUBAY VE UZMAN ÇAVUŞA HAPİS CEZASI

Samsun'da ByLock'tan tutuklu 11 subay, astsubay ve uzman çavuşa hapis cezası

Samsun'da FETÖ'nün jandarma yapılanması davasında ByLock kullandıkları gerekçesi ile yargılanan meslekten ihraç subay, astsubay ve uzman çavuşların aralarında bulunduğu 11 kişiye mahkeme tarafından hapis cezası verildi.

29 Ocak 2018 Pazartesi 19:17 ASAYİŞ

Samsun'da FETÖ'nün jandarma yapılanması davasında yargılanan meslekten ihraç tutuklu askeri personellerden Cebrail Karakoyun, Ekrem Yüksel, Fahri Kaçmaz, Fatih Ustaoğlu, Mahmut Koç, Orhan Çelik, Ragip Dönmez, Soner Yılmaz, Orhan Yiğit, Tuncay Keskin, Yakup Tural ve Mevlüt Günalmış hapis cezası aldı.


Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesinde basına kapalı görülen duruşmaya, FETÖ silahlı terör örgütüne üye olmak suçlamasıyla yargılanan ve meslekten ihraç edilen subay, astsubay ve uzman çavuşlardan oluşan tutuklu sanıklar Cebrail Karakoyun, Ekrem Yüksel, Fahri Kaçmaz, Fatih Ustaoğlu, Mahmut Koç, Orhan Çelik, Ragip Dönmez, Soner Yılmaz, Orhan Yiğit, Tuncay Keskin, Yakup Tural ile tutuksuz sanık Mevlüt Günalmış ve avukatları katıldı.

Telefonlarında ByLock yüklü olduğu öne sürülen sanıklar, haklarındaki suçlamaları kabul etmedi.

Tutuklu sanıklardan 10'una 7 yıl 6'şar ay hapis cezası veren mahkeme heyeti, Mevlüt Günalmış'ın ise bir yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

Sanıkların tutukluluk halinin devamını kararlaştıran heyet, sanık Orhan Yiğit'in avukatı olmadığı gerekçesiyle dosyasını ayırdı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'un Atakum ilçesinde imar planı olmayan 14 mahallenin yerleşik alan çalışması tamamlandı

Samsun'un Atakum ilçesinde imar planı olmayan 14 mahallenin yerleşik alan çalışması tamamlandı