25 Nisan 2019 Perşembe

SAMSUN'DA ÇAĞDAŞ ADIGÜZEL'İ ÖLDÜREN KATİL ZANLISI CİNAYETİN SEBEBİNİ AÇIKLADI

Samsun'da Çağdaş Adıgüzel'i öldüren katil zanlısı cinayetin sebebini açıkladı

Samsun'da Çağdaş Adıgüzel'i öldürüp foseptik çukuruna atarak ortalardan kaybolan katil zanlısı Ekrem E. işlediği cinayetin sebebi ile ilgili kan donduran açıklamalarda bulundu.

04 Haziran 2018 Pazartesi 16:23 ASAYİŞ

Samsun'un Atakum ilçesinde cesedi foseptik çukurunda bulunan Çağdaş Adıgüzel'i öldürmekten aranan katil zanlısı Ekrem E. cinayeti itraf etmesinin ardından, cinayetin sebebi ile ilgili açıklamalarda bulundu.


TV 8'de Serap Paköz'ün sunduğu Gerçeğin Peşinde isimli programın muhabiri Rıdvan Elitez ile bir telefon görüşmesi yapan katil zanlısı, ilk telefon görüşmesinde Çağdaş Adıgüzel'i kendisinin öldürdüğünü itiraf etmişti. Gerçeğin Peşinde isimli programın muhabiri Elitez ile ikinci bir telefon görüşmesi daha yapan katil zanlısı Ekrem E. cinayetin nedenleri ile ilgili flaş açıklamalar yaparak bazı  iddialarda bulundu.

Katil zanlısı Ekrem E. yapılan telefon görüşmesinde Çağdaş Adıgüzel'in kendisini öldürmek istediğini anlatarak,  "Onlar beni öldüreceklerdi, beni gasp yapmaya geldiler. Paramı aldılar, 22-23 bin liramı aldılar. Onlar beni öldürüp foseptik çukuruna atacaklardı. Bir tanesi kaçtı gitti tanımıyorum onu.  Bir tanesi de komşumun çocuğu. Onlar beni dediler ki, "Bu ... oğlunu öldürüp kendi şeyine lağımına atalım" dediler. İki gün önce ben 850 bin liralık alışveriş yaptım. Onu takip ediyorlarmış. Paramı aldılar bir tanesi parayı aldı kaçtı. Öbürü bana hala bıçakla saldırıyor. Oradan kapının arkasından tüfeği almasam o da parçalayacaktı. Öbürü de silahla attı patlamadı. Ben tüfeğin biri boşa gitti benim. İki tane mermi vardı, biri boşa gitti o kaçtı gitti. Ona diyor ki bir de "Geldiğin yerden çık" diyor. Arkadan çık diyor, görünme diyor yani. Bağırıyor hem de bana bıçakla saldırıyor. " dedi.Cinayetten önce Çağdaş Adıgüzel ile İstanbul'dan Samsun'a birlikte geldiklerini de anlatan katil zanlısı Ekrem E. Gerçeğin Peşinde programına yaptığı açıklamalarda şunları dile getirdi.

"İstanbul'dan Çağdaş Adıgüzel ile beraber geldik Samsun'a. İstanbul'a bursa'dan gelmiş. İstanbul'dan gideceksen beraber gidelim amca dedi. Gidelim yavrum dedim. Bende Samsun'a gidecektim. Samsun'a beraber geldik. Ben alışveriş yaptım beni takip ediyormuş ben bilmiyorum. Bunlar komşumun çocukları. Yani beklenmedik bir olay. Ben zaten teslim olacağım da işlerim var işlerimi toparlamadım. Adam ölmüş orada onlar beni öldürecekti ben onu öldürdüm. Yani cinayet oldu, nasıl olsa içeride yatacağım. İşlerimi toparlamadan nasıl gireyim ben."
Kaynak: SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da görev yapacak olan 153 bekçi için yemin töreni düzenlendi

Samsun'da görev yapacak olan 153 bekçi için yemin töreni düzenlendi