27 Mayıs 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA CANİK BAŞARI'NIN FETÖ FİRARİSİ DAİRE BAŞKANI HARUN BAŞARAN VE EŞİ YAKALANDI

Samsun'da Canik Başarı'nın FETÖ firarisi daire başkanı Harun Başaran ve eşi yakalandı

Samsun'da FETÖ soruşturması kapsamında KHK ile kapatılan Canik Başarı Üniversitesi'nin firari daire başkanı Harun Başaran ve Beyaz Lale Derneği üyesi eşi Sibel Başaran, saklandıkları gaybubet evinde yakalandı.

28 Mart 2018 Çarşamba 16:52 ASAYİŞ

Samsun'da FETÖ soruşturması kapsamında aranan Canik Başarı Üniversitesi'nin Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı firari Harun Başaran ve eşi Sibel Başaran, İlkadım ilçesi Baruthane mahallesinde tespit edilen gaybubet evinde polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı.


Samsun Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile İstihbarat Şubesi ekipleri, kapatılan Canik Başarı Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı olan firari Harun Başaran ile kapatılan Beyaz Lale Derneğinde faaliyette bulunan eşi Sibel Başaran'ın FETÖ'nün "gaybubet evi" diye adlandırdığı hücre evinde saklandıklarını belirledi.

Samsun'un İlkadım ilçesi Baruthane Mahallesi'nde tespit edilen adrese operasyon düzenleyen polis ekipleri, FETÖ firarisi Harun Başaran ve eşi Sibel Başaran'ı  gözaltına aldı. FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock kullandıkları iddia edilen Harun Başaran ve Sibel Başaran emniyete götürüldü.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

BİLNET Okulları Samsun Kampüsü'nün tanıtımı yapıldı

BİLNET Okulları Samsun Kampüsü'nün tanıtımı yapıldı