27 Mayıs 2020 Çarşamba

SAMSUN'DA DENİZ CEYLAN'IN AİLESİ VE BOŞANDIĞI EŞİ İLKER LAZOĞLU ARASINDA KAVGA ÇIKTI

Samsun'da Deniz Ceylan'ın ailesi ve boşandığı eşi İlker Lazoğlu arasında kavga çıktı

Samsun'da boşandığı eşinden şiddet gördüğü gündeme gelen Deniz Ceylan'ın ailesi ile boşandığı eş İlker Lazoğlu arasında Samsun Adalet Sarayı önünde kavga çıktı.

18 Ocak 2018 Perşembe 16:39 ASAYİŞ

Samsun'da boşandığı eşi İlker Lazoğlu'ndan şiddet gördüğü ve ölüm tehdidi aldığı iddiası ile gündeme gelen Deniz Ceylan'ın şikayeti üzerine bugün görülen dava öncesi Samsun Adliyesi önünde kavga çıktı. 


Samsun'da boşandığı eşi İlker Lazoğlu'ndan şiddet gördüğünü iddia eden Deniz Ceylan ailesi ile birlikte koruma tedbirinin ihlali davası öncesinde adliyeye gelen eski eş İlker Lazoğlu arasında yumruklu arbede yaşandı. Deniz Ceylan'ın kız kardeşi Derya ve babası Engin Ceylan'ın karıştığı arbedeye adliyede görevli polisler müdahale etti.

Samsun Adalet Sarayında bugün koruma tedbirinin ihlali davası bulunan Deniz Ceylan ve yakınları, dava öncesinde basın açıklaması için Samsun Adalet Sarayı önünde toplandı. Bu sırada Deniz Ceylan'ın boşandığı eşi İlker Lazoğlu'nun adliyeye geldiğini gören kız kardeşi Derya ve babası Engin Ceylan Lazoğlu'na tepki göstererek, saldırdı. Yumrukların havada uçuştuğu arbedeye  polis memurları olaya müdahale etti. Taraflar polis nezaretinde koruma tedbirinin ihlali davası için 1'inci  Aile Mahkemesi duruşma salonuna götürüldü.Eski eşi Deniz Ceylan'a şiddet uyguladığı ve ölümle tehdit ettiği gündeme gelen  İlker Lazoğlu da gazetecilere yaptığı açıklamada boşanma sürecindeki eşine ve yakınlarına tepki göstererek, suçlamalarda bulundu. Samsun Adliyesinde basına kapalı görülen davada, şüpheli sıfatıyla hakim karşısına çıkan İlker Lazoğlu, hakkındaki suçlamaları kabul etmeyerek beraatini istedi.Mağdur sıfatıyla ifade veren Deniz Ceylan ise, İlker Lazoğlu'nun kendisine şiddet uyguladığını belirterek şüphelinin beyanlarını kabul etmediğini kaydetti. Mahkeme heyeti, İlker Lazoğlu'nun hakkında verilen tedbir kararı gereklerine aykırı hareket ettiğinden, tedbirin niteliğine ve aykırılığın ağırlığına ve sayısına göre şiddet uyguladığı gerekçesiyle 7 gün süreyle zorlama hapsine tabi tutulmasına karar verdi.Duruşmanın ardından adliyeye önünde basın açıklaması düzenleyen Deniz Ceylan, mahkeme kararını zafer olarak nitelendirdiğini belirterek, "Çok iyi oldu. Daha yeni başlıyoruz. 7 gün zorlama hapsi verildi. İtiraz hakkı olsa da bir hakim bir başka hakimin kararını bozmayacaktır. Hakim gereken cezayı kendisine verdi. Şu an çok mutluyum, çok teşekkür ediyorum. Biz burada arkadaşlarla bir açıklama yapmak için toplandık. Kendisi saldırgan olduğu için yine saldırganlığını göstermiş oldu. Başlangıçta sinir bozucu olsa da yaptığı hatanın farkına varmıştır, sanırım." dedi.

Deniz Ceylan, daha önce CHP İl Başkanı Tufan Akcagöz ile il başkanlığında düzenlediği basın toplantısında, eski eşinin kendisini tehdit edip darbettiğini öne sürmüştü. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da gazeteci Oktay Öztürk'e yapılan saldırıya tepki yağdı

Samsun'da gazeteci Oktay Öztürk'e yapılan saldırıya tepki yağdı