18 Ekim 2019 Cuma

SAMSUN'DA DİKMEN VADİSİ SİTESİ ÖNÜNDE BİR KIZ ÇOCUĞU ZORLA KAÇIRILMAYA ÇALIŞILDI

Samsun'da Dikmen Vadisi sitesi önünde bir kız çocuğu zorla kaçırılmaya çalışıldı

Samsun'un İlkadım ilçesi Karasamsun mahallesinde bulunan Dikmen Vadisi sitesi girişinde bir kız çocuğunun bir kişi tarafından zorla kaçırılmaya çalışılması anları güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.

23 Ocak 2019 Çarşamba 14:24 ASAYİŞ

Samsun'un İlkadım ilçesi Karasamsun mahallesinde bulunan Dikmen Vadisi Sitesi girişinde bir kız çocuğu yanına gelen bir kişi tarafından zorla kaçırılmak istendi. O anlar ise sitenin güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi.


Samsun'da yaşanan olayda Dikmen Vadisi Sitesi girişinde bekleyen bir kız çocuğu yanına gelen bir erkek tarafından zorla kaçırılmaya çalışıldı. Güvenlik kameralarına yansıyan görüntülerde, küçük kızı zorla kaçırmaya çalışan şahıs, kızın elinden kurtulması sonrası olay yerinden kaçtı. Olayla ilgili edinilen bilgiye göre akıl sağlığı yerinde olmadığı iddia edilen şahıs şikayet üzerine polis tarafından yakalandı.

İŞTE SAMSUN'DA KIZ ÇOCUĞUNUN KAÇIRILMAYA ÇALIŞILDIĞI O ANLAR (Videoda kullanılan haber müziği Tolga Birgücü'ne aittir)


VALİLİK OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI

Öte yandan Samsun Valiliği, küçük kızın kaçırılmaya çalışılması olayı ile ilgili açıklama yaparak şu bilgileri verdi.
"22.01.2019 günü saat 10.00 sıralarında 155 Polis İmdat Hattına Karasamsun Mahallesi Ihlamur Sokak üzerinde çocuk kaçırılmasına teşebbüs olayı meydana geldiği ihbarı üzerine ilkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri olay yerine süratli bir şekilde intikal etmiştir. Mağdur çocuğun Karasamsun mahallesindeki ikameti önünde E3 otobüsünden indiği, ikametinin sitesinin bahçesine gireceği esnada şüpheli şahsın mağdur kız çocuğunun elinden tuttuğu, çocuğun şahsın elinden kurtularak ikametine doğru kaçtığı, şüpheli şahsın da olay yerinden kaçarak uzaklaştığı site güvenlik kameralarından görülmesi üzerine yakalanmasına yönelik çalışma başlatılmıştır. Eşgali belirlenen şüpheli şahıs olay yerine yakın bir sitenin önünde bir gün sonra 23.01.2019 günü saat 13.00 sıralarında İlkadım İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından yakalanmıştır. Şüpheli M.K’nın %94 zihinsel engelli (otistik bozukluk) olduğuna dair raporu bulunduğunun tespit edilmesi üzerine Samsun Ruh Ve Sinir Hastalıkları Hastanesinde gözlem altında tutulması için sevki yapılmıştır. İl Emniyet Müdürlüğümüzce suçluların yakalanıp adli makamlara teslimi konusunda özverili çalışmalar kararlılıkla devam edecektir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Valiliği kız çocuğunun kaçırılmaya çalışılması olayı ile ilgili açıklama yaptı

Samsun Valiliği kız çocuğunun kaçırılmaya çalışılması olayı ile ilgili açıklama yaptı