25 Ekim 2020 Pazar

SAMSUN'DA DİLENEN MÜLTECİLERİN TOPLADIKLARI PARALAR EKMEĞİN İÇİNDEN ÇIKTI

Samsun'da dilenen mültecilerin topladıkları paralar ekmeğin içinden çıktı

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıtaları şehirde dilencilik yapan mültecilere yönelik göç idaresi memurları ile birlikte huzur operasyonu yaparken, yakalanan dilencilerin topladıkları paraları ekmeğin içine saklamaları dikkati çekti.

27 Mart 2019 Çarşamba 19:50 ASAYİŞ

Samsun'da Büyükşehir Belediyesi zabıtaları, çocuk şube polisleri ve göç idaresi görevlileri ile birlikte düzenledikleri huzur operasyonun 15 dilenciyi gözaltına aldı.


Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı, Samsun Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube ve İl Göç İdaresi ile birlikte dilencilere yönelik huzur operasyonu gerçekleştirdi.

Zabıta ekiplerinin cami önleri, cadde ve sokaklarda yaptığı operasyonda 3'ü yabancı uyruklu, 6'sı çocuk 15 dilenci yakaladı. Büyükşehir Belediyesine götürülen dilencilerin üst ve eşyalarında yapılan aramada çorapların içine gizlenmiş 40 lira, ekmeğin içinde 45 lira bozuk ve 15 lira kağıt para bulundu. Bir dilencinin üzerinde ise 21 lira çıktı.
Dilencilere idari para cezası uygulandı. Yaşı 18'den küçük olan dilenciler ise Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Yılmaz Acıcı, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, dilencilerin paraları çoraplarında sakladıklarını tespit ettiklerini belirterek, "Daha sonra dilencilerin eşyalarında arama yaptık, ilk kez bir ekmeğin içinde saklanmış bir şekilde bozuk para ve kağıt para fark ettik. Bundan sonra da ekiplerimiz dilencilere yönelik operasyonlara devam edecek." dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyezi Zabıta Daire Başkanı Yılmaz Acıcı, yaptığı açıklamada ayrıca bazı dilencilerin Samsun'a şehir dışından geldiğini tespit ettiklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde oy kullanacak seçmen sayısı açıklandı

Samsun'da 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde oy kullanacak seçmen sayısı açıklandı