20 Mayıs 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA DOKTORA UÇAN TEKME ATAN TUTUKLU SALDIRGANLARA ÖDÜL GİBİ KARAR

Samsun'da doktora uçan tekme atan tutuklu saldırganlara ödül gibi karar

Samsun'da özel bir hastanenin acil servisinde doktora uçan tekme atıp güvenlik görevlilerine saldırdıkları gerekçesi ile tutuklanan o şahıslar serbest kaldı.

25 Eylül 2018 Salı 17:01 ASAYİŞ

Samsun'un Atakum ilçesinde özel bir hastanenin acil servisinde görev yapan doktora uçan tekme atıp darp eden tutuklu saldırganlar, ödül gibi bir karar ile serbest bırakıldı.


Samsun'da Ramazan Bayramı'nın ilk günü yaşanan olayda, özel hastaneye gelen bir grup, burada görev yapan doktor ve güvenlik görevlilerine tekme ve yumruklarla saldırmıştı. 

Olay sonrası gözaltına alınan saldırganlar savcı tarafından serbest bırakılırken, zanlıların serbest bırakılması basın yayın organlarında gündeme gelmesi üzerine tepkilere neden olmuştu. Tepkiler üzerine yeniden gözaltına alınan saldırganlar tutuklanırken, hastanede doktora uçan tekme atıp güvenlik görevlilerine saldıran o tutuklu şahıslar mahkeme tarafından serbest bırakıldı.

Atakum ilçesindeki özel hastanede görevli doktor Abdül Fettah Noor ve güvenlik görevlisi Taner Yıldırım'ı darbettikleri iddiasıyla tutuklanan Berkant S, Gürkan S. ve Süleyman Sait K'nin avukatlarının yaptıkları tahliye talebi, mahkeme heyeti tarafından kabul edildi. Tahliye kararının ardından Gürkan S. ve Süleyman Sait K, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Doktor uçan tekme ve hastane güvenlik görevlilerinin darp edilmesi olayında başka bir suçtan tutuklu olarak yargılanan Berkant S. ise tahliye edilmedi.

BAŞSAVCILIK AÇIKLAMA YAPTI: TAHLİYE KARARLARINA İTİRAZ EDİLDİ
Samsun Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, bazı basın yayın organlarında çıkan "Doktora uçan tekme attı, serbest kaldı" başlıklı haberle ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla açıklama yapılmasına ihtiyaç duyulduğu belirtildi.

Ramazan Bayramı'nın birinci günü özel bir hastanede görevli sağlık çalışanlarına yönelik saldırı olayını gerçekleştiren şüpheliler Gürkan S, Berkant S. ve Süleyman Sait K. hakkında "Görevi yaptırmamak için direnme ve nitelikli yaralama" suçlarından başsavcılığın talebi üzerine 18 Haziran'da tutuklama kararı verildiği aktarılan açıklamada, şunlar belirtildi:

"Şüpheli ve vekilleri aracılığı ile birçok kez tutukluluğun kaldırılmasına yönelik talepte bulunulmuş, nöbetçi mahkeme tarafından her defasında talepler reddedilmiştir. En son tutukluluğun tekrar gözden geçirilmesi için yapılan itiraz incelemesinde şüpheliler Gürkan S. ve Süleyman Sait K, nöbetçi Samsun 1. Sulh Ceza Hakimliğince serbest bırakılmış, diğer şüpheli Berkant S, kesinleşmiş 7 yıl 1 ay hapis cezası bulunması nedeniyle cezaevinde tutulmaya devam edilmektedir. Dosya, gözden geçirme incelemesi sonrasında Başsavcılığımıza yeni gönderilmiş olup, tahliye kararlarına itiraz edilmiştir.".

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsunspor maçını Diyarbakır'da tek başına izleyen taraftar merak uyandırdı

Samsunspor maçını Diyarbakır'da tek başına izleyen taraftar merak uyandırdı