24 Ağustos 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA EMZİRME HAKKI VERİLMEDİĞİ İDDİA EDİLEN DERYA ERKAN BYLOCK'A 15 BİN GİRİŞ YAPMIŞ

Samsun'da emzirme hakkı verilmediği iddia edilen Derya Erkan ByLock'a 15 bin giriş yapmış

Samsun'da FETÖ operasyonunda gözaltına alınan ve bebeğine emzirme hakkı verilmediği gündeme getirilen fizik öğretmeni Derya Erkan'ın terör örgütünün İlkadım Eyalet Ablası olduğu ve ByLock'a 15 bin 891 kez giriş yaptığı ortaya çıktı.

01 Mart 2018 Perşembe 13:26 ASAYİŞ

Samsun'da düzenlenen FETÖ operasyonunda gözaltına alındıktan sonra bebeğine emzirme hakkı verilmediği gündeme gelen fizik öğretmeni Derya Erkan'ın ByLock'a 15 bin 891 kez giriş yaptığı tespit edildi.


CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun Derya Erkan'ın gözaltına alınması sonrası bebeğine emzirme hakkı verilmediğini gündeme getirerek,  devleti vicdansızlıkla suçladığı Derya Erkan'ın FETÖ'nün İlkadım Eyalet Ablası olduğu da belirlendi. 

Gözaltına alınan Derya Erkan'ın bebeğine emzirme hakkı verilmediği iddialarının ortaya atılması sonrası Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı ise, söz konusu iddiayı yalanlayarak, FETÖ'den gözaltına alınan Derya Erkan'a bebeğini emzirmesi için özel bir oda verildiğini duyurmuştu. CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu'nun gözaltına alınan anneye bebeğini emzirmesi için oda verilmesine rağmen devleti vicdansızlıkla suçlaması ise tepkilere neden olmuştu.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı’nın yürüttüğü soruşturma kapsamında FETÖ operasyonunda gözaltına alınan Derya Erkan ile ilgili yeni bilgilere ulaşıldı. Derya Erkan'ın ‘Derya55’ kullanıcı adıyla örgütün şifreli haberleşme ağı ByLock’u kullandığı ve programa 15 bin 891 kez giriş yaptığı tespit edildi. Fizik öğretmeni Derya Erkan'ın örgüte ait evlerle ilgilendiği ve örgüt içi evliliklerin yapılmasında da yer aldığı belirlendi. 

Örgüt içerisinde yönetici konumunda olduğu ortaya çıkan Derya Erkan'ı ise bir itirafçı öğrenci, değerlendirme sorumlusu olarak teşhis etti. Ordu Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturmada alınan bir ifadede ise Derya Erkan'ın örgütün ‘eyalet ablası’ olduğu beyan edildi.

FETÖ firarisi olarak aranan ve eşi Erdal Erkan ile  birlikte FETÖ'nün Gaybubet Evinde yakalanan Derya Erkan bugün Emniyetteki işlemlerinin ardından Samsun Adliyesine sevk edildi. ByLock'a 15 bin 891 kez giriş yaptığı ortaya çıkan Derya Erkan'ın örgüte ait evlerle ilgilendiği ve FETÖ mensuplarının evlendirilmesinin koordinasyonunda da yer aldığı belirlenmişti. Öte yandan mahkemeye sevk edilen Derya Erkan'a ev hapsi verildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Sezgin Tanrıkulu'nun mağdur dediği fizik öğretmeni FETÖ'nün eyalet ablası çıktı

Sezgin Tanrıkulu'nun mağdur dediği fizik öğretmeni FETÖ'nün eyalet ablası çıktı