20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA EV TELEFONLARINI ARAYARAK DOLANDIRICILIK YAPAN 3 KİŞİ YAKALANDI

Samsun'da ev telefonlarını arayarak dolandırıcılık yapan 3 kişi yakalandı

Samsun'un İlkadım ilçesi Reşadiye mahallesi Esat Paşa sokakta oturan iki kişiyi ev telefonlarından arayarak, kendilerini polis olarak tanıttıkları bir kişinin para ve altınlarını alan dolandırıcılardan 3'ü yakalandı. Samsun Valiliği, ev telefonlarını arayarak kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılara karşı vatandaşları uyardı.

28 Aralık 2017 Perşembe 15:22 ASAYİŞ

Samsun Haber- Samsun Valiliği, İlkadım ilçesi Reşadiye mahallesi Esat Paya sokakta ikamet eden iki kişinin ev telefonlarından arandığını, kendilerini polis olarak tanıtan dolandırıcılar tarafından ise bir kişinin dolandırıldığını açıkladı.


Samsun'da bu sabah saatlerinde yaşanan telefon dolandırıcılığı olayı ile ilgili bilgi veren Samsun Valiliği, konuyla ilgili yaptığı açıklamada dolandırıcıların vatandaşları nasıl kandırdığı ile ilgili de detay verdi. 

KENDİLERİNİ POLİS OLARAK TANITTILAR

Samsun Valiliğinden yapılan açıklamada Reşadiye Mahallesi Esat Paşa Sokak adresinde ikamet eden S.Ö. ve M.Ö. isimli şahısların ev telefonunun arandığı belirtilirken,  " Ev telefonlarını arayan şahıs yada şahıslar kendisini polis olarak tanıtarak M.Ö. isimli şahsa senin kimliğin kuyumcu soygununda kullanılmış, şu anda operasyon yapıyoruz, kuyumcu soygununu yapan şahısları yakaladık, kuyumcu soygunundaki altınlarla senin evindeki altın ve paralarla karşılaştıracağız eve polis göndereceğim, altın ve paraları göndereceğim polise teslim et demiş, M.Ö. isimli şahıs ise  ikametine gelen ve kendisini polis olarak tanıtan şahsa evinde bulunan 4.500 TL ve iki adet 30 gram ağırlığında altın bileziği verdiğini, daha sonra 155 Polis İmdat telefonunu arayıp olayı anlattığında dolandırıldığını anladığını beyan etmiştir." denildi.
 
3 KİŞİ YAKALANDI

Kendilerini polis olarak tanıtarak M.Ö isimli vatandaşın parası ve altınlarını alan şahısların şikayet üzerine yakalanması için çalışma başlatılırken, Samsun Valiliği 3 kişinin olayla ilgili yakalandıklarına dikkat çekti. 

PARA SAHİBİNE GERİ TESLİM EDİLDİ AMA
VALİLİK VATANDAŞLARI UYARDI

Valilik konuyla ilgili yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi.
"Olayı gerçekleştiren şüpheli şahıs ya da şahısların M.Ö' den aldıkları altın ve paraları Banka veya PTT yolu ile gönderebileceği değerlendirilmiş, görevli ekibimiz Samsun Merkez PTT Müdürlüğünde para göndermeye çalışan Ç.B ve B.K isimli şahısları yakalamış, alınan bilgiler doğrultusunda E.E isimli şahsı ise Cumhuriyet Meydanı civarında yakalamışlardır. E.E. ve Ç.B. isimli şahıslardan elde edilen 8.710 TL Cumhuriyet Savcısının talimatı ile M.Ö.' ye teslim edilmiştir. Ç.B., B.K. ve E.E. isimli şahıslar Cumhuriyet Savcısının talimatı ile gözaltına alınmış, 28.12.2017 günü Samsun Cumhuriyet Başsavcılığına soruşturma dosyası ile birlikte mevcutlu olarak sevk edilmiştir. Vatandaşlarımızın bu tür aramalara kesinlikle itibar etmemelerini bir kez daha hatırlatarak; bu gibi durumlarda derhal 155 Polis İmdat Hattı'na müracaat ederek bilgi vermeleri, telefonla dolandırıcılık suçu işleyen kişilerin yakalanmasına yardımcı olacaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."
SamsunKentHaber

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Akif Çağatay Kılıç'tan Samsunspor taraftarına hakaret uyarısı

Akif Çağatay Kılıç'tan Samsunspor taraftarına hakaret uyarısı