25 Mayıs 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA FETÖ ABLASI, GÜLEN İTİRAFÇILARI KAFİR İLAN EDİNCE ETKİN PİŞMANLIKTAN VAZGEÇTİ

Samsun'da FETÖ ablası, Gülen itirafçıları Kafir ilan edince etkin pişmanlıktan vazgeçti

Samsun'da FETÖ davasında tutuklu olarak yargılanırken, etkin pişmanlık yasasından faydalanan Ebru Demirtaş, örgüt lideri Fatullah Gülen'in itirafçıları 'Kafir' ilan etmesi sonrası etkin pişmanlık yasasından faydalanmaktan vazgeçince yeniden tutuklandı.

22 Ocak 2018 Pazartesi 16:58 ASAYİŞ

Samsun'da FETÖ'nün öğrenci ablası olduğu iddiası ile yargılandığı davada itirafçı olarak serbest kalanEbru Demirtaş, Fetullah Gülen'in itirafçıları 'Kafir' ilan etmesi sonrası itirafçılıktan vazgeçtiği gündeme geldi.


Samsun'da FETÖ davasında tutuklu olarak yargılanırken, etkin pişmanlık yasasından faydalanan Ebru Demirtaş, örgüt lideri Fatullah Gülen'in itirafçıları 'Kafir' ilan etmesi sonrası etkin pişmanlık yasasından faydalanmaktan vazgeçti.

FETÖ lideri Gülen, geçtiğimiz günlerde etkin pişmanlık yasasından yararlananlar için 'Kafir'suçlamasında bulunmuştu. Samsun'da ise FETÖ davasında örgütün öğrenci ablası olduğu iddiası ile tutuklu yargılanan Ebru Demirtaş görülen duruşmada etkin pişmanlık yasasından yararlanarak itirafçı oldu.  

İtirafçı olduktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan Ebru Demirtaş, Fetullah Gülen'in etkin pişmanlık yasasından faydalananları 'Kafir' ilan etmesi sonrası ise son duruşmada, etkin pişmanlık yasasından yararlanmak istemediğini söyledi. Mahkeme, son duruşmada, etkin pişmanlık yasasından yararlanmak istemediğini söyleyen Ebru Demirtaş'ı 8 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırarak yeniden tutukladı.

Öte yandan itirafçı olmaktan vaz geçen Ebru Demirtaş ile birlikte aynı davada tutuklu olarak yargılanan Nursal Karaca 7 yıl 5 ay 3 gün, Serdar Çetin 8 yıl 3 ay ve Uğur Sezer 7 yıl 5 ay 3 gün hapis cezasına çarptırılarak tutukluluk hallerinin devamına karar verilirken, tutuksuz yargılanan Ömer Faruk Çeken 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı ve Etkin Pişmanlık Yasası'ndan yararlanan Ferdi Ulaş ise 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırılıp 'Hükmün Açıklanmasının Geri Bırakılması'na karar verilerek cezası ertelendi. 

Tutuksuz olarak yargılanan Şaban Kara, Ömer Erol, Harun Yıldız ve Halil Acar ise beraat ettiler. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, il yönetim kurulunda revizyon yapacak mı

AK Parti Samsun İl Başkanı Hakan Karaduman, il yönetim kurulunda revizyon yapacak mı