15 Haziran 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA FETÖ DAVASINDA YARGILANAN 7 KİŞİYE BERAAT VE TAHLİYE KARARI ÇIKTI

Samsun'da FETÖ davasında yargılanan 7 kişiye beraat ve tahliye kararı çıktı

Samsun'da FETÖ davasında yargılanan tutuklu sanıklar Mustafa Ogün, Saime Karabacak ile birlikte tutuksuz yargılanan Yılmaz Güler, Şeyda Güzel Demirkaya, Ömer Faruk Kara ve Davut Yaman ve Ayşe Sarıçobanoğlu hakim karşısına çıktı.

15 Mart 2018 Perşembe 17:29 ASAYİŞ

Samsun 2'inci Ağır Ceza Mahkemesinde FETÖ soruşturması kapsamında yargılanan tutuklu sanıklar Mustafa Ogün, Saime Karabacak ile birlikte tutuksuz yargılanan Yılmaz Güler, Şeyda Güzel Demirkaya, Ömer Faruk Kara ve Davut Yaman ve Ayşe Sarıçobanoğlu ile ilgili mahkeme kararını verdi.


Samsun Adliyesinde görülen davada FETÖ/PDY soruşturması kapsamında yargılanan 7 kişiden 3'ü 1 yıl 10 ay 15 gün ile 6 yıl 3 ay arasında hapis cezasına çarptırılırken, 4 kişi ise beraat etti.

Samsun 2'inci Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan 7 sanıktan biri olan Ayşe Sarıçobanoğlu mahkeme heyetine duruşma sırasında etkin pişmanlık yasasından faydalanmak istediğini söyledi. Etkin Pişmanlık Yasasından faydalanan Ayşe Sarıçobanoğlu yargılandığı davada  1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezasına çarptırdı.

Mahkeme, tutuklu sanık Mustafa Ogün'ü ise silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıp tutuklu kaldığı süreyi göz önünde bulundurularak adli kontrol şartı ile yurt dışı çıkış yasağı getirerek  tahliyesine karar verdi. Duruşmada,  Saime Karabıçak 2 yıl 1 ay hapis cezasına çarptırılırken, Yılmaz Güler, Şeyda Güzel Demirkaya, Ömer Faruk Kara ve Davut Yaman ise beraat etti. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da düğünde silahlı husumet kavgası çıktı!

Samsun'da düğünde silahlı husumet kavgası çıktı!