24 Eylül 2020 Perşembe

SAMSUN'DA FETÖ EYALET ABLASI, GÖZALTINA ALINDI, EV HAPSİ ALDI, TUTUKLANDI ŞİMDİ DE TAHLİYE OLDU

Samsun'da FETÖ eyalet ablası, gözaltına alındı, ev hapsi aldı, tutuklandı şimdi de tahliye oldu

Samsun'da FETÖ'nün eyalet ablası olduğu iddiası ile önce gözaltına alınan, ardından mahkeme tarafından ev hapsi verilen ancak savcının itirazı üzerine tutuklanan öğretmen Derya Erkan, bu kez de avukatının itirazı üzerine tahliye oldu.

06 Mart 2018 Salı 14:15 ASAYİŞ
Samsun'da FETÖ'nün eyalet ablası olduğu iddiası ile gözaltına alınan, çıkarıldığı mahkeme tarafından ev hapsi verilen öğretmen Derya Erkan olayında ilginç gelişmeler yaşanıyor. 

Gözaltına alınması sonrası bebeğine süt emzirme hakkı verilmediği iddiaları ortaya atılan Derya Erkan'a çıkarıldığı mahkeme tarafından ev hapsi verilmişti. ByLock'a 15 bin 891 kez giriş yaptığı tespit edilen Derya Erkan, savcının ev hapsi kararına itiraz etmesi üzerine ise yeniden gözaltına alınarak önceki gün tutuklanmıştı. 

Samsun'da FETÖ'nün İlkadım Eyalet Ablası' olduğu gündeme gelen Derya Erkan'ın tutuklanması ardından ise avukatının bu karara bir üst mahkemeye başvurarak itiraz ettiği öğrenildi. Avukatın yaptığı itiraz üzerine ise tutuklanan Derya Erkan ile ilgili mahkeme tahliye kararı verdi.
Verilen bu kararın ardından Derya Erkan tutuklu bulunduğu ceza evinden tahliye edildi.
 
Samsun'da önce gözaltına alınan daha sonra, ev hapsi cezası verilen ve ardından da tutuklandıktan sonra avukatın itirazı sonucu tahliye olan Derya Erkan'ın örgüte ait evlerle ilgilendiği ve FETÖ mensuplarının evlendirilmesinin koordinasyonunda da yer aldığı gündeme gelirken, ByLock'a 15 bin 891 kez giriş yaptığı tespit edilmiş ve FETÖ'nün gaybubet evi adı verilen hücre evinde 26 Şubat tarihinde yakalanmış ve eşi ile birlikte gözaltına alınmıştı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun merkezli dolandırıcılık operasyonunda 100'den fazla kişi dolandıran karı koca yakalandı

Samsun merkezli dolandırıcılık operasyonunda 100'den fazla kişi dolandıran karı koca yakalandı