16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN'DA FETÖ İMAMLARI İLE ANKESÖRLÜ TELEFONLA İRTİBAT KURAN 6 ASKERİ PERSONEL TUTUKLANDI

Samsun'da FETÖ İmamları ile ankesörlü telefonla irtibat kuran 6 askeri personel tutuklandı

Samsun'da FETÖ'nün mahrem imamları ile ankesörlü telefonlarla irtibat kurdukları iddiası gözaltına alınıp mahkemeye sevk edilen 9 askeri personelden aralarında binbaşı, üsteğmen ve astsubayların bulunduğu 6 kişi tutuklandı.

14 Mayıs 2018 Pazartesi 17:46 ASAYİŞ

Samsun merkezli olarak Mersin, Malatya, İstanbul, Tokat, Tunceli, Rize, Gaziantep ve Van'da düzenlenen eş zamanlı FETÖ operasyonunda mahrem imamlarla ankesörlü telefonlarla irtibat kuran 15 askeri personelden 9'u mahkemeye sevk edilirken, 6 kişi ise tutuklandı.


Samsun Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, Samsun, Mersin, Malatya, İstanbul, Tokat, Tunceli, Rize, Gaziantep ve Van'da eş zamanlı düzenlenen FETÖ operasyonunda gözaltına alınan biri daha önce meslekten ihraç edilen 15 askerden 9'unun emniyetteki işlemleri tamamlandı.

FETÖ'nün mahrem imamları ile ankesörlü telefonlarla görüşen ve Samsun Adliyesine sevk edilen zanlılardan binbaşı Rüştü Ş, üsteğmen Burak B, astsubaylar Hüseyin Ç, Emrah T, Sertan Y. ve Ebubekir Y. tutuklandı.Operasyonda gözaltına alınan Uzman çavuşlar Mehmet K, Harun K. ve meslekten ihraç edilen astsubay Ferdi A, etkin pişmanlık hükümleri kapsamında adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Şüphelilerden astsubay B.D. 11 Mayıs'ta çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla, astsubay C.A.U. ise savcılıktaki işlemlerinin ardından salıverildi.

Diğer zanlıların emniyetteki işlemleri sürüyor.

Samsun Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, 8 Mayıs'ta ankesörlü telefonlardan ardışık aramalarda adları geçen biri daha önce meslekten ihraç edilen, 14'ü halen görevde olan 15 askeri personel hakkında yakalama kararı çıkarılmıştı. Zanlılar, Samsun, Mersin, Malatya, İstanbul, Tokat, Tunceli, Rize, Gaziantep ve Van'da düzenlenen eş zamanlı operasyonda gözaltına alınmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Yusuf Ziya Yılmaz Samsun'da ilk günkü aşkla seçim gezilerini sürdürüyor

Yusuf Ziya Yılmaz Samsun'da ilk günkü aşkla seçim gezilerini sürdürüyor