20 Temmuz 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA FETÖ İTİRAFÇISI KADIN, FETÖ ABLALARININ GÖREVLERİNİ TEK TEK ANLATTI

Samsun'da FETÖ itirafçısı kadın, FETÖ ablalarının görevlerini tek tek anlattı

Samsun'da FETÖ'den yargılanan ve itirafçı olan Aslıhan E. isimli kadın sosyal medyada FETÖ'cü trollerin duygu sömürüsü yaparak serbest bırakılmalarını istediği ablaların ByLock'ta hangi kod isimleri kullandıklarını, kimin kimleri evlendirmek işlerinden sorumlu olduğunu ifşa etti.

19 Nisan 2018 Perşembe 14:02 ASAYİŞ

Samsun'da FETÖ'den yargılanan itirafçı kadın, terör örgütünün Samsun'u üç eyalete ayırdığını anlatarak, ByLock'ta kod isimleri ile yazışmalarda bulunan ablaların görevleri ile ilgili bilgiler verdi.


Samsun'da FETÖ itirakcısı Aslıhan E.'nin mahkemeye verdiği bilgilerde FETÖ/PDY terör örgütününSamsun'u, Atakum, Canik ve İlkadım olmak üzere 3 eyalete ayırdığı, örgütlenmesini bu yönde oluşturduğu belirlendi.

Samsun'da, etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanan, FETÖ/PDY davası sanıklarından Aslıhan E, ifadesinde terör örgütünün başta hücre evleri olmak üzere kentteki yapılanması hakkında bilgi verdi.

Ordu Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesince gözaltına alındıktan sonra Samsun'a getirilen ve örgütün şifreli haberleşme uygulaması "ByLock" kullandığı tespit edilen Aslıhan E, etkin pişmanlık hükümleri kapsamında itirafçı oldu.

Aslıhan E, ifadesinde, 2011 yılında kazandığı Ondokuz Mayıs Üniversitesi Bilgisayar Öğretmenliği bölümünü 2015 yılında bitirdiğini söyledi. 

Öğrenciliği döneminde örgüt evlerinde kaldığını belirten sanık, "Eşimle evlendikten sonra 2016 yılı mart ayından bu yana bu yapı ile tüm bağımı kesmiş haldeyim. ByLock programını bana açık kimlik bilgilerini bilmediğim Ragibe isimli bayan yüklemişti. Bu program üzerinden evde ders verdiğim lise öğrencileri ile ilgili bilgileri, yapılacak sohbet toplantılarının zamanı, yeri ve başka hususlarda mesajlar gönderiyordum." ifadesini kullandı.

Eşinin de polislikten ihraç edildiğini aktaran Aslıhan E, ByLock haricinde Kakao Talk isimli programı da kullandığını söyledi. 

ByLock içeriklerinde geçen kod isimlere ilişkin bilgi veren sanık, yazışmalarda kaldıkları evlerin ismini de kodladıklarını ifade ederek "Yazışmalarda isimleri geçen 'busra055' ismi Büşra'dır soyadını bilmiyorum. Evlerin maddi problemleri ile ilgilenen kişiydi. Bu şahıs 'Bölgeci' olarak adlandırılan maddi konularla ilgilenen kişilerden biriydi. Dışarıda herhangi bir işi olmadığını, geçimlerini bu yapılanmadan aldıkları para ile sağladıklarını biliyorum." dedi.

FETÖ'nün Samsun'u Atakum, Canik ve İlkadım olmak üzere 3 "eyalet"e ayırdığını belirten Aslıhan E, bu bölgelerin sorumlularına ilişkin de bilgi verdi.

ByLock yazışmalarındaki "Mine55' kod adlı M.G'nin üniversitenin 3. ve 4. sınıfındaki özel öğrencilerle ilgilendiğini belirterek "Yani polis, asker vb. şahıslarla evlendirilecek bayanlarla ilgilenirdi" ifadesinde bulunan sanık, R.Ö'den sonraki "İlkadım eyalet sorumlusu" "Gülnur" kod adlı Y.K'nin yurt dışından gelen Afrikalı, Türkmen gibi öğrencilerden de sorumlu olduğunu belirtti.

 "Evleneceğim kişiye onay vermediler ben de bu yapıdan ayrıldım"

FETÖ'nün öğrenciyken kendisini yapıya çektiğini ifade eden sanık "Tamamıyla iyi niyetle bu yapılanmanın içerisine girdim. Daha sonra evleneceğim kişiye onay vermediler ve ben de bu yapıdan ayrıldım" ifadesini kullandı. FETÖ itirafçısı Aslıhan E'nin, Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanması sürüyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Süleyman Kaldırım erken seçimde AK Parti'den Samsun milletvekili aday adayı olacak

Süleyman Kaldırım erken seçimde AK Parti'den Samsun milletvekili aday adayı olacak