20 Nisan 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA FETÖ'DEN TUTUKLU AVUKAT FEVZİ CEM ŞENOCAK'A 10 YIL HAPİS VERİLDİ, 9 SANIK BERAAT ETTİ

Samsun'da FETÖ'den tutuklu avukat Fevzi Cem Şenocak'a 10 yıl hapis verildi, 9 sanık beraat etti

Samsun'da FETÖ'nün avukat yapılanması davasında yargılanan tutuklu sanık Fevzi Cem Şenocak ile birlikte tutuksuz yargılanan 13 avukata Samsun 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada hapis cezası verildi, aynı davada ise 9 sanık beraat etti.

16 Mayıs 2018 Çarşamba 17:50 ASAYİŞ

Samsun 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde FETÖ'nün avukat yapılanması ile ilgili görülen davada tutuklu Fevzi Cem Şenocak'a 10 yıl 6 ay hapis cezası verildi, 9 sanık ise beraat etti.


Samsun'da FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında avukatlardan oluşan biri tutuklu 24 sanığın yargılandığı davada 13 sanığa bir yıl 6 ay ile 10 yıl 6 ay arasında hapis cezası verildi.

Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesinde örgütün avukatlar yapılanmasıyla ilgili davanın duruşmasına, "Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek", "Silahlı terör örgütü kurma veya yönetme", "Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet" "silahlı terör örgütüne üye olmak" iddiasıyla yargılanan biri tutuklu 24 sanık ile avukatları katıldı.

Sanıklar, son savunmalarında beraatlerini talep etti.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Fevzi Cem Şenocak'ı 10 yıl 6 ay, tutuksuz sanıklar Yusuf Zotluoğlu'nu 7 yıl 6 ay, Mustafa Kemal Açıcı, Zekeriya Albayrak, Serdar Kutlu, Neşe Yıldızoğlu ve Fatma Şen'i 6 yıl 3'er ay, Serdar Şenocak, Kemal Yıldız, Serdar Baskın, Elmas Çatar, Dilek Kütükçü ve Recep Bağ'ı da bir yıl 6 ay 22'şer gün hapis cezasına çarptırdı.

Sanıklardan Ramazan K. ve Gülşen S'nin dosyasını ayıran heyet, 9 sanığın beraatine karar verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Türk Yıldızları 19 Mayıs için prova uçuşu yaptı

Samsun'da Türk Yıldızları 19 Mayıs için prova uçuşu yaptı