24 Ağustos 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA FETÖ'DEN TUTUKLU ESKİ EMNİYET AMİRİ İLE BİRLİKTE 3 KİŞİ HAKKINDA MAHKEME KARARINI VERDİ

Samsun'da FETÖ'den tutuklu eski emniyet amiri ile birlikte 3 kişi hakkında mahkeme kararını verdi

Samsun'da FETÖ'den tutuklu Yakakent eski emniyet amiri Ali Türkmen, eski başkomiser Emrah Çınar, eski öğretmen Bekir Macit ve eski gardiyan Nurettin Kurnaz ile ilgili mahkeme son kararını verdi.

26 Şubat 2018 Pazartesi 20:22 ASAYİŞ

Samsun'da FETÖ'den tutuklu Yakakent İlçe eski Emniyet Amiri Ali Türkmen ve eski başkomiser Emrah Çınar, mahkeme tarafından tahliye edildi.


Samsun'da 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan FETÖ'den tutuklu ve meslekten ihraç Yakakent eski emniyet amiri Ali Türkmen, eski başkomiser Emrah Çınar tahliye olurken, aynı davadan yargılanan eski öğretmen Bekir Macit ve eski gardiyen Nurettin Kurnaz için tutukluluk hallerinin devamına karar verildi.

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye oldukları gerekçesiyle ayrı ayrı yargılanan 4 sanık hapis cezası aldı.

Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmalara, meslekten ihraç edilmiş, tutuklu yargılanan eski Yakakent emniyet amiri Ali Türkmen, eski başkomiser Emrah Çınar, eski öğretmen Bekir Macit ile eski gardiyan Nurettin Kurnaz ve avukatları katıldı. Basına kapalı görülen duruşmalarda sanıklar, son savunmalarında beraat talebinde bulundu.

Mahkeme heyeti, "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan tutuklu sanık  eski öğretmen Bekir Macit'e 7 yıl 6 ay, Yakakent eski emniyet amiri Ali Türkmen, eski başkomiser Emrah Çınar ve eski gardiyan Nurettin Kurnaz'a 6 yıl 3'er ay hapis cezası verdi.

Duruşmada, Bekir Macit ve Nurettin Kurnaz'ın tutukluluk hallerinin devamında karar kılan mahkeme heyeti, Yakakent eski emniyet amiri  Ali Türkmen ve eski başkomiser Emrah Çınar'ın ise tahliyesine hükmetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'nün İlkadım Eyalet Ablası ve kocası gaybubet evinde yakalandı

Samsun'da FETÖ'nün İlkadım Eyalet Ablası ve kocası gaybubet evinde yakalandı