25 Haziran 2019 Salı

SAMSUN'DA FETÖ'DEN TUTUKLU ESKİ GARNİZON KOMUTANI İLE İLGİLİ KARAR O TARİHTE VERİLECEK

Samsun'da FETÖ'den tutuklu eski Garnizon Komutanı ile ilgili karar o tarihte verilecek

Samsun'da 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan Garnizon eski Komutanı Mehmet Şükrü Eken ile mahkemenin son kararı vereceği tarih belli oldu.

14 Şubat 2018 Çarşamba 17:28 ASAYİŞ

Samsun'da FETÖ'den tutuklu olan ve 15 yıl hapsi istenen Garnizon eski Komutanı Mehmet Şükrü Eken ile ilgili mahkeme son kararını 6 Nisan 2018 tarihinde verecek.


Samsun'da 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası tutuklanan eski Samsun Garnizon Komutanı tuğgeneral Mehmet Şükrü Eken'in yargılandığı davanın duruşması Samsun 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesinde görüldü.

Samsun eski Garnizon Komutanı Mehmet Şükrü Eken'in, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yapıldığı gece, Samsun eski Valisi İbrahim Şahin'in telefonlarına bakmadığı gündeme gelmiş, darbe girişimini yöneten Yurtta Sulh Konseyi tarafından ise Samsun-Sinop Sıkı Yönetim Komutanı olarak atanmıştı. Mehmet Şükrü Eken'in 15 Temmuz gecesi telefonlarına bakmadığını ise Samsun eski Valisi İbrahim Şahin açıklamıştı. Halen FETÖ'den tutuklu Samsun eski Garnizon Komutanı Mehmet Şükrü Eken'in bugün görülen duruşmasına ise tutuklu bulunduğu Bafra Cezaevinden, Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi(SEGBİS) ile katıldı.

Basına kapalı görülen duruşmada, cumhuriyet savcısı Mehmet Şükrü Eken ile ilgili verdiği mütalaasında, sanığın cezalandırılmasını talep etti. Mahkeme heyeti son kararını açıklamak için duruşmayı 6 Nisan'a erteledi.

Mehmet Şükrü Eken, darbe girişiminin ardından gözaltına alınmış, 17 Temmuz 2016'da çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Türkülerin naif sesi Nuray Hafiftaş yaşamını yitirdi

Türkülerin naif sesi Nuray Hafiftaş yaşamını yitirdi