27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA FETÖ'DEN TUTUKLU ESKİ SAVCI SELÇUK SAYILDI VE YEŞİM SAYILDI'YA HAPİS CEZASI

Samsun'da FETÖ'den tutuklu eski savcı Selçuk Sayıldı ve Yeşim Sayıldı'ya hapis cezası

Samsun 2'inci Ağır Ceza Mahkemesinde FETÖ terör örgütüne üye olmaktan tutuklu yargılanan eski savcı Selçuk Sayıldı'ya 7 yıl 5 ay hapis, eşi Yeşim Sayıldı'ya ise 8 yıl 9 ay hapis cezası verildi.

29 Aralık 2018 Cumartesi 12:58 ASAYİŞ

Samsun'da FETÖ terör örgütüne üye oldukları iddiası ile tutuklu yargılanan eski savcı Selçuk Sayıldı ve eşi Yeşim Sayıldı'ya mahkemeden hapis kararı çıktı.


Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tutuklu yargılanan eski HSK üye adayı ve İstanbul Anadolu Adalet Komisyonu Başkanı Yeşim Sayıldı 8 yıl 9 ay 9 gün, eşi eski savcı Selçuk Sayıldı ise 7 yıl 5 ay 3 gün hapis cezasına mahkum edildi.

Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya sanıklar Yeşim Sayıldı ile eşi eski savcı Selçuk Sayıldı tutuklu bulundukları cezaevlerinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Samsun 2'inci  Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmada sanık Yeşim Sayıldı'ya "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 8 yıl 9 ay 9 gün, eşi Selçuk Sayıldı'ya da aynı suçtan 7 yıl 5 ay 3 gün hapis cezası verildi.

Cezaların alt sınırdan ayrılarak teşdiden verildiği duruşmada mahkeme sanık Selçuk Sayıldı ve eşi Yeşim Sayıldı'nın tutukluluk halinin de devamına hükmetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Karadeniz'in asayişi tek kadın bot kaptanı olan Ayşe Okyak'tan soruluyor

Samsun'da Karadeniz'in asayişi tek kadın bot kaptanı olan Ayşe Okyak'tan soruluyor