24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA FETÖ'DEN TUTUKLU ESKİ VALİ YARDIMCISI METİN BORAZAN'IN ŞOK TELEFON KAYITLARI

Samsun'da FETÖ'den tutuklu eski Vali Yardımcısı Metin Borazan'ın şok telefon kayıtları

Samsun'da Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında tutuklanan meslekten ihraç Samsun eski Vali Yardımcısı Metin Borazan'ın, cezaevinden yaptığı telefon görüşmelerinde, şok sözler sarf ettiği tespit edildi.

14 Şubat 2018 Çarşamba 13:00 ASAYİŞ

Samsun'da FETÖ'den tutuklu meslekten ihraç Vali Yardımcısı Metin Borazan'ın cezaevinde yaptığı telefon görüşmelerinde, "Bir çıkalım dışarı, bu devran bir dönsün, onlar kaçacak delik arayacaklar." dediği ortaya çıktı.


Samsun'da FETÖ'den tutuklu Samsun eski Vali Yardımcısı Metin Borazan'ın tutuklu bulunduğu ceza evinde yaptığı telefon görüşmelerinde sarf ettiği şok sözler deşifre edildi. ByLock kullandığı belirlenen FETÖ'den tutuklu Samsun eski Vali Yardımcısı Metin Borazan'ın bir kişi ile yaptığı telefon görüşmelerinin kayıtları dava ile ilgili hazırlanan iddianameyede yansıdı.  

İddianamede de yer alan telefon görüşmeleri kayıtlarında, Metin Borazan'ın söz konusu kişiye, "Bırak son demlerini yaşasınlar. Bir çıkalım dışarı, bu devran bir dönsün, onlar kaçacak delik arayacaklar. Çıkarmasınlar da bizi görsünler..." şeklindeki ifadeleri kullanarak örgütsel tavrını sürdürmeye devam ettiği saptandı.Samsun'da FETÖ'nün 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminden 3 gün sonra görevden uzaklaştırılan ve 28 Temmuz'da tutuklanan Samsun eski vali yardımcısı Metin Borazan hakkında, Samsun Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan dava açıldı.

Örgütün şifreli haberleşme programı ByLock kullanıcısı olduğu saptanan ve gözaltına alındığı dönemde üzerinde 14 adet 1 ABD doları bulunan Borazan'ın, 26 Eylül'de cezaevinde telefonla görüştüğü kişiden kendisiyle ilgili çıkan bütün haberleri arşivlemesini istediği belirlendi. FETÖ/PDY'nin "Mülki İdare Amirleri Yapılanması" içerisinde olduğu belirtilen ve bu kapsamda "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan yargılanan eski Vali yardımcısı Metin Borazan hakkında 7,5 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da sosyal medyada terör propagandası yapan HDP'lilere operasyon

Samsun'da sosyal medyada terör propagandası yapan HDP'lilere operasyon