18 Haziran 2019 Salı

SAMSUN'DA FETÖ'DEN TUTUKLU HÜSEYİN TOZLU İLE BİRLİKTE ÇOK SAYIDA İŞADAMI TAHLİYE OLDU

Samsun'da FETÖ'den tutuklu Hüseyin Tozlu ile birlikte çok sayıda işadamı tahliye oldu

Samsun'da FETÖ'den tutuklu işadamları Hüseyin Tozlu, Vedat Daştan, Abdurrahman Hacıkerimoğlu gibi isimler yargılandıkları davada tahliye olurken, aynı davada çok sayıda işadamı ise beraat etti.

18 Nisan 2018 Çarşamba 19:58 ASAYİŞ

Samsun'da FETÖ soruşturması kapsamında tutuklanan işadamı Hüseyin Tozlu ile birlikte iş adamları Vedat Daştan, Abdurrahman Hacıkerimoğlu, Abdullah Evrensel mahkeme tarafından tahliye edildi.


Samsun'da aralarında Tozlu Giyim'in sahibi Hüseyin Tozlu'nun da bulunduğu iş adamlarının yargılandığı FETÖ davasında mahkemeden flaş karar çıktı. FETÖ'den tutuklu olan işadamları tahliye olurken, Samsun 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi çok sayıda işadamının da beraatine karar verdi.

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada 38 sanıktan 21'ine hapis cezası verildi.

Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmanın 6. celsesine, "silahlı terör örgütü üyesi olmak" suçlamasıyla yargılanan, aralarında Tozlu AŞ Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Tozlu'nun da bulunduğu iş adamlarından oluşan 11'i tutuklu 38 sanıktan bazıları katıldı.

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Mustafa Küçük ve Mehmet Ali Işık'a 9'ar yıl, Tayfur Yeşildal, Hakan Uysal, Hasan Alpaydın, İsa Yiğit ve Önder Altınkaynak'a 7 yıl 6'şar ay, Abdullah Evrensel ve Abdurrahman Hacıkerimoğlu'na 6 yıl 3'er ay, Hüseyin Tozlu ve Vedat Daştan'a 3 yıl 1'er ay hapis cezası verdi.

Tutuksuz sanıklar Ömer İpci'yi 6 yıl 3 ay, Adnan Saroğlu ve Ahmet Çakır'ı 3 yıl 1'er ay, Ali Yeşildal, Mustafa Yeşildal, Şaban Terzi, Galip Atalar, Murat Köksal ve Veli Mutlu'yu 2 yıl 1'er ay ve Ramazan İnce'yi 1 yıl 6 ay 22 gün hapis cezasına çarptıran heyet, diğer sanıkların beraatine hükmetti.

Heyet, sanıklardan Abdurrahman Hacıkerimoğlu, Abdullah Evrensel, Hüseyin Tozlu ve Vedat Daştan'ı cezaevindeki tutuklu bulundukları süreyi göz önünde bulundurarak tahliye etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'nün sağlık çalışanları davasında 55 beraat, 28 kişiye ise hapis cezası

Samsun'da FETÖ'nün sağlık çalışanları davasında 55 beraat, 28 kişiye ise hapis cezası