27 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA FETÖ'DEN TUTUKLU MESLEKTEN İHRAÇ İKİ ESKİ HAKİME TAHLİYE KARARI

Samsun'da FETÖ'den tutuklu meslekten ihraç iki eski hakime tahliye kararı

Samsun'da FETÖ'den tutuklu bulunan meslekten ihraç eski hakimler Cengiz Kütük ve Harun Şentepe, yargılandıkları Samsun 2'inci Ağır Ceza Mahkemesi kararı ile tahliye edildi.

07 Şubat 2018 Çarşamba 17:17 ASAYİŞ

Samsun 2'inci Ağır Ceza Mahkemesinde FETÖ üyeliği iddiası ile tutuklu yargılanan meslekten ihraç iki eski hakim, tutuklu bulundukları süre göz önüne alınarak tahliye edildi.


Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye oldukları iddiasıyla yargılanan meslekten ihraç hakimler Cengiz Kütük ve Harun Şentepe'ye 6 yıl 9'ar ay hapis cezası veren mahkeme, iki eski hakimi daha sonra tahliye etti.

Samsun 2'inci Ağır Ceza Mahkemesinde ayrı ayrı görülen duruşmalara, "silahlı terör örgütüne üye oldukları" iddiasıyla tutuklu yargılanan ve meslekten ihraç edilen hakim Cengiz Kütük ile avukatı katıldı. Mahkeme heyeti FETÖ'den tutuklu eski hakim Harun Şentepe ile ise  tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) üzerinden bağlantı kuruldu. Yargılanan sanıklar, son savunmalarında, beraatlerini talep etti.

FETÖ'den tutuklu bulunan meslekten ihraç edilen eski hakimler Cengiz Kütük ve Harun Şentepe'ye silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan 6 yıl 9'ar hapis cezası veren mahkeme heyeti, iki sanığın tutuklu bulundukları süreyi göz önüne alarak sanıkların tahliyesini kararlaştırdı. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da düzenlenen torbacı operasyonunda tutuklu sayısı 7'ye yükseldi

Samsun'da düzenlenen torbacı operasyonunda tutuklu sayısı 7'ye yükseldi