20 Nisan 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA FETÖ'DEN TUTUKLU RAGİBE ÖNER'E 9 YIL 5 AY 12 GÜN HAPİS CEZASI VERİLDİ

Samsun'da FETÖ'den tutuklu Ragibe Öner'e 9 yıl 5 ay 12 gün hapis cezası verildi

Samsun'da FETÖ'den tutuklu öğrenci sorumlusu ve terör örgütünün katalog evliliklerinde görev alan Ragibe Öner'e yargılandığı davada mahkeme tarafından 9 yıl 5 ay 12 gün hapis cezası verildi.

25 Temmuz 2018 Çarşamba 14:35 ASAYİŞ

Samsun'da Bylock'a 196 bin 618 kez giriş yaptığı tespit edilen FETÖ'den tutuklu olan Ragibe Öner, Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından 9 yıl 5 ay 12 gün hapis cezasına çarptırıldı. 


Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Ragibe Öner ile avukatı katıldı. FETÖ'den tutuklu Ragibe Öner, duruşmada, hakkındaki suçlamaları kabul etmediğini belirterek tahliyesi ve beraatini istedi. Mahkeme heyeti ise tutuklu sanık Ragibe Öner'in silahlı terör örgütüne üye olmak suçundan 9 yıl 5 ay 12 gün hapis cezasına hükmetti.

Ragibe Öner'in, "Rgb55" kullanıcı adıyla örgütün şifreli haberleşme uygulaması ByLock'a bir telefonundan 163 bin 121, diğer telefonundan da 33 bin 497 kez giriş yaptığı iddianamede yer almış, Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile İstihbarat Şube müdürlüklerinin 15 Mart'ta düzenlediği operasyonda firari sanık, "Samsun bölge öğrenci sorumlusu" olduğu iddiasıyla eşi Ahmet Öner ile örgütün "gaybubet evi" diye adlandırdığı hücre evinde yakalanmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun T Tipi Ceza evinde mahkumlar isyan çıkarttı, yaralılar var!

Samsun T Tipi Ceza evinde mahkumlar isyan çıkarttı, yaralılar var!