20 Haziran 2019 Perşembe

SAMSUN'DA FETÖ'DEN TUTUKLU YARGILANAN HAKİM, SAVCI VE İMAMA TAHLİYE KARARI

Samsun'da FETÖ'den tutuklu yargılanan hakim, savcı ve imama tahliye kararı

Samsun'da FETÖ davaları kapsamında meslekten ihraç hakim Ömer Faruk Kurşun, eşi eski Çorum hakimi Fatma Kurşun, Çarşamba eski Hakimi Hüseyin Arslan ile eski Tokat Hakimi Kenan Olgun, eski Çorum Savcısı İlhan Ocak ve imam Salim Atmaca hakim karşısına çıktı.

20 Aralık 2017 Çarşamba 16:44 ASAYİŞ

Samsun'da FETÖ terör örgütü davasında tutuklu yargılanan meslekten ihraç edilen Çorum eski hakimi Ömer Faruk Kurşun tahliye olurken eşi Çorum eski hakimi Fatma Kurşun ise hapis cezası aldı. Samsun'da yargılanan Çarşamba eski Hakimi Hüseyin Arslan ile Tokat eski Hakimi Kenan Olgun ile Çorum eski Savcısı İlhan Ocak ile Vezirköprü ilçesinde imamlık yapan Salim Atmaca ise tahliye oldu.


ÖNCE HAPİS SONRA TAHLİYE

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) ilişkin davada yargılanan eski hakim çifte, 6 yıl 3'er ay hapis cezası verildi. Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, meslekten ihraç edilen Çorum hakimi Ömer Faruk Kurşun, Bolu'da tutuklu bulunduğu cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. 

Tutuksuz yargılanan eski Çorum hakimi Fatma Kurşun ve avukatı da duruşma salonunda hazır bulundu. Sanık çift, son savunmalarında, suçsuz olduklarını belirterek, beraat talep etti. Mahkeme heyeti, sanıklara "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan 6 yıl 3'er ay hapis cezası verdi. Heyet, tutukluluk süresini göz önünde bulundurarak sanık Ömer Faruk Kurşun'u tahliye etti.

ÇARŞAMBA ESKİ HAKİMİ VE TOKAT ESKİ HAKİMİNE TAHLİYE

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olduğu iddiasıyla ayrı ayrı yargılanan 2 eski hakim, hapis cezasına çarptırıldı. Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya meslekten ihraç edilen Çarşamba Hakimi Hüseyin Arslan ile eski Tokat Hakimi Kenan Olgun, Tokat'taki cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Örgütün şifreli haberleşme uygulaması "ByLock" kullandıkları iddia edilen sanıklar, son savunmalarında beraat talebinde bulundu.

Arslan ve Olgun'a "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası veren mahkeme heyeti, tutuklu bulundukları süreyi göz önüne alarak sanıkların tahliyesine hükmetti.

SAVCI VE İMAMA TAHLİYE KARARI ÇIKTI

Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) üye olduğu iddiasıyla yargılanan eski savcı ile imam, 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Samsun 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmalara eski Çorum Savcısı İlhan Ocak ile Vezirköprü Müftülüğü bünyesinde görevliyken görevinden ihraç edilen imam Salim Atmaca, bulundukları cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı.

Sanıklar, son savunmalarında beraat talebinde bulundu.

Ocak ve Atmaca'ya "silahlı terör örgütüne üye olmak" suçundan 6 yıl 3 ay hapis cezası veren mahkeme heyeti, sanıkların tutuklu bulundukları süreyi göz önüne alarak tahliyesine hükmetti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel: 2019'da Samsun'da güçlü destek bekliyoruz

AK Parti Samsun İl Başkanı Göksel: 2019'da Samsun'da güçlü destek bekliyoruz