20 Mayıs 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA FETÖ'NÜN 3 MAHREM İMAMI SAKLANDIKLARI GAYBUBET EVİNDE YAKALANDI

Samsun'da FETÖ'nün 3 mahrem imamı saklandıkları gaybubet evinde yakalandı

Samsun'da FETÖ'nün mahrem imamları iddiası ile aranan öğretmen Halil Berik, din kültürü öğretmeni Mustafa Şahin ve bilgisayar öğretmeni Coşfer Öztokatlı Atakum ilçesinde saklandıkları gaybubet evinde yakalandı.

25 Ocak 2018 Perşembe 15:48 ASAYİŞ

Samsun'da FETÖ'nün 3 mahrem imamı, saklandıkları gaybubet evinde polis tarafından yakalandı. FETÖ'nün emniyet imamları oldukları iddia edilen din kültürü öğretmeni Mustafa Şahin ve bilgisayar öğretmeni Coşfer Öztokatlı ile öğretmen Halil Berik, gaybubet evinde gözaltına alındı.


Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ile İstihbarat Şubesi ekipleri, örgütün kentteki emniyet imamları oldukları öne sürülen din kültürü öğretmeni Mustafa Şahin ve bilgisayar öğretmeni Coşfer Öztokatlı ile "mahrem imam" olduğu iddia edilen öğretmen Halil Berik'in, örgüt tarafından gaybubet evi diye nitelendirilen Atakum ilçesindeki ikametgahta saklandıklarını belirledi. 

Tespit edilen adrese operasyon düzenleyen ekipler, zanlıları "gaybubet evi"nde yakaladı.

Operasyonda gözaltına alınan ve Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesi tarafından aranan öğretmen Halil Berik'in üzerinde yapılan aramada sahte kimlik ve ehliyet ele geçirilirken,  FETÖ'nün emniyet imamı olduğu iddia edilen Mustafa Şahin ve Coşfer Öztokatlı'nın haklarında çok sayıda dosyadan arandığı öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun-Ankara kara yolunda kar yağışı nedeni ile TIR'lar kaydı trafik kilitlendi

Samsun-Ankara kara yolunda kar yağışı nedeni ile TIR'lar kaydı trafik kilitlendi