20 Nisan 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA FETÖ'NÜN ASKER ABİSİ MEHMET ŞÜKRÜ ALEV, YANGIN MERDİVENİNDE YAKALANDI

Samsun'da FETÖ'nün asker abisi Mehmet Şükrü Alev, yangın merdiveninde yakalandı

Samsun'un Atakum ilçesinde FETÖ'nün asker abisi iddiası ile aranan Mehmet Şükrü Alev, saklandığı gaybubet evinin yangın merdivenlerinden kaçarken polis tarafından gözaltına alındı.

03 Ocak 2018 Çarşamba 13:12 ASAYİŞ

Samsun'un Atakum ilçesinde FETÖ soruşturması kapsamında bir eve operasyon düzenleyen istihbarat şubesi polisleri, terör örgütünün asker abisi iddiası ile aranan Mehmet Şükrü Alevi, kaçmaya çalıştığı yangın merdiveninde kıskıvrak yakaladı. 


Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ile İstihbarat Şubesi ekipleri, FETÖ/PDY'nin askeri liselere öğrenci yetiştiren asker abisi ve 15 Temmuz darbe girişiminden sonra oluşturulan evlerden sorumlu ve büyük bölge talebe mesulü olduğu öne sürülen Mehmet Şükrü Alev'in, örgüt tarafından gaybubet evi diye nitelendirilen, Atakum ilçesindeki ikametgahta saklandığını belirledi.

Yapılan istihbarat çalışması sonrası belirlenen söz konusu adrese operasyon düzenleyen ekipler, FETÖ'den aranan Mehmet Şükrü Alev'i saklandığı gaybubet evinden kaçarken yangın merdiveninde yakaladı. Örgütün şifreli haberleşme uygulaması ByLock'u kullandığı belirlenen ve FETÖ'nün asker abisi iddiası ile aranan Mehmet Şükrü Alev, Samsun Emniyet Müdürlüğünde ki işlemlerinin ardından Samsun Adliyesine sevk edildi. 

Öte yandan Samsun Adliyeyesine sevk edilen Mehmet Şükrü Alev mahkeme tarafından tutuklandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da Tekkeköy Belediyesi ilçeye Osmanlı Hamamı yapacak

Samsun'da Tekkeköy Belediyesi ilçeye Osmanlı Hamamı yapacak