27 Mayıs 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA FETÖ'NÜN EMNİYET İMAMI İDDİASI İLE İKİ ÖĞRETMEN MAHKEMEYE SEVK EDİLDİ

Samsun'da FETÖ'nün emniyet imamı iddiası ile iki öğretmen mahkemeye sevk edildi

Samsun'un Atakum ilçesinde saklandıkları gaybubet evinde yakalanan din kültürü öğretmeni Mustafa Şahin ve bilgisayar öğretmeni Coşfer Öztokatlı FETÖ'nün emniyet imamı oldukları iddiası ile Adliyeye sevk edildi.

01 Şubat 2018 Perşembe 13:52 ASAYİŞ

Samsun'da FETÖ'nün emniyet imamı oldukları iddiası ile düzenlenen operasyonda Atakum ilçesinde saklandıkları gaybubet evinde yakalanan din kültürü öğretmeni Mustafa Şahin ve bilgisayar öğretmeni Coşfer Öztokatlı emniyetteki işlemlerinin tamamlanması sonrası mahkemeye sevk edildi.


Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekiplerince gözaltına alınan zanlılardan, örgütün kentteki "emniyet imamları" oldukları öne sürülen din kültürü öğretmeni Mustafa Şahin ve bilgisayar öğretmeni Coşfer Öztokatlı'nın emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Sağlık kontrolünden geçirilen zanlılar mahkemeye çıkarılmak üzere adliyeye gönderildi. FETÖ imamı oldukları iddiası ile Samsun Adliyesine sevk edilen din kültürü öğretmeni Mustafa Şahin ve bilgisayar öğretmeni Coşfer Öztokatlı'nın imajlarında yaptıkları değişiklik ise dikkat çekti.
Öte yandan adliyeye sevk edilen Mustafa Şahin ve Coşfer Öztokatlı mahkemece tutuklandı.

Samsun'da 25 Ocak'ta düzenlenen operasyonda, örgüt tarafından "gaybubet evi" diye nitelendirilen Atakum ilçesindeki ikametgahta gözaltına alınan 3 kişiden "mahrem imam" olduğu iddia edilen öğretmen Halil Berik, daha önce çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Afrin'de görevli PÖH ekibi Erdoğan Tok'un gönderdiği Kur'an-ı Kerim'i öperek teslim aldı

Afrin'de görevli PÖH ekibi Erdoğan Tok'un gönderdiği Kur'an-ı Kerim'i öperek teslim aldı