24 Nisan 2019 Çarşamba

SAMSUN'DA FETÖ'NÜN EMNİYET YAPILANMASI DAVASINDA 65 KİŞİDEN 48'İNE HAPİS CEZASI VERİLDİ

Samsun'da FETÖ'nün emniyet yapılanması davasında 65 kişiden 48'ine hapis cezası verildi

Samsun'un Bafra ilçesinde FETÖ'nün emniyet ayağı davasında yargılanan esnaf ve meslekten ihraç öğretmenlerin aralarında bulunduğu 65 kişiden 48'ine mahkeme tarafından hapis cezası verildi, işte hapis cezası alan o isimler..

06 Mart 2018 Salı 23:11 ASAYİŞ

Samsun 2'inci Ağır Ceza Mahkemesinde hakim karşısına çıkan 65 FETÖ sanığından 48'ine değişik oranlarda hapis cezası verildi. Samsun'un Bafra ilçesinde FETÖ'nün emniyet yapılanması davasında yargılanan tutuklu ve tutuksuz 65 sanıktan 48'i için duruşmada hapis cezası kararı çıktı.


Samsun 2'nci Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "silahlı terör örgütüne üye olmak ve Terörizmin Finansmanının Önlenmesi Hakkındaki Kanun'a muhalefet" suçlamalarıyla yargılanan 9'u tutuklu 65 sanık ile avukatları katıldı.

Sanıklar, son savunmalarında beraatlerini talep ederken, mahkeme heyeti, 48 sanığa, 1 yıl 6 ay 22 gün ile  8 yıl 1 ay 6 gün arasında değişen hapis cezası verdi.

Tutuklu sanıklar Ramazan Duman, Fatih Kocabaş ve Fatih Höke'ye 8 yıl 1 ay 6'şar gün, Hasan Işık, Mustafa Öztürk, Zekeriya Yazaydın ve Cevat Ergen'e 7 yıl 5 ay 3'er gün, Kemal Bilgin ve Ahmet Doğan'a 6 yıl 9'ar ay hapis cezası verildi.

Mahkeme heyeti, tutuksuz sanıklar Sedef Duman'ı 6 yıl 9 ay, İsmail Müderrisoğlu, Hadi Sezer, Kadir Yaşa, Ertuğrul Aydın, Enes Kuloğlu, Doğan Nacak, Bayram Gül, Ali Pilan ve Ali Can Uçar'ı 6 yıl 3'er ay, Mehmet Ali Coştum, Mustafa Şirinoğlu, Mustafa Kör, Fikret Kurnaz, Cevdet Arbağ, Emin Karaca, Necati Bayar, Bilal Müderrisoğlu, Halil İbrahim Kuloğlu, Ercüment Serkan Çelikkaya, İmdat Öz, Derya Uzun, Eyyüp Uzun, Ali Örnek, Hasan Uyar, Harun Ayfer ve Yunus Ayfer'i 2 yıl 1'er ay, Yusuf Kuloğlu ve Arif Ünal'ı 1 yıl 10 ay 15'er gün, Hüseyin Tarım, Osman Şişman, Ayhan Göre, Faruk Güven, Turgut Şener, Galip Demir, Ahmet Dinç, Fatih Keleş, Selat Aydın ve Burcu Fatma Acar'ı da 1 yıl 6 ay 22'şer gün hapis cezasına çarptırdı.

Sanıklar Ali İhsan Ö, Mustafa B, Bahri A, Tahsin Ö, Selim B, Ahmet A, Süleyman M, Oral A, Ahmet T, Celal E, Oğuz K, Süleyman B, Ahmet Y, Mustafa Y, Bünyamin S, Aydın Ç ve Berat K'nin ise beraatine hükmedildi. 

Yusuf Kuloğlu, Arif Ünal, Hüseyin Tarım, Osman Şişman, Ayhan Göre, Faruk Güven, Turgut Şener, Galip Demir, Ahmet Dinç, Fatih Keleş, Selat Aydın ve Burcu Fatma Acar hakkında hükmün açıklamasını geriye bırakan heyet, tutuklu bulundukları süreyi göz önünde bulundurarak Kemal Bilgin ve Ahmet Doğan'ın da tahliyesine karar verdi. 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Hakan Erdal

06 Mart 2018 Salı 23:34

Sende iyi reklam parasi alirdin ama hemi ciftliklerde fotograflayip

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da şehit babaları Afrin'deki Mehmetçiğe moral vermek için yola çıktı

Samsun'da şehit babaları Afrin'deki Mehmetçiğe moral vermek için yola çıktı