20 Ağustos 2019 Salı

SAMSUN'DA FETÖ'NÜN SOHBET ABLASI MAHKEMEYE GÜLEREK GİTTİ

Samsun'da FETÖ'nün sohbet ablası mahkemeye gülerek gitti

Samsun'da gaybubet evinde yakalanan FETÖ firarisi Canik Başarı Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Harun Başaran'ın sohbet ablası olduğu öne sürülen eşi Sibel Başaran, sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

30 Mart 2018 Cuma 14:11 ASAYİŞ

Samsun'da FETÖ'nün sohbet ablası olduğu iddia edilen Sibel Başaran'ın adliyeye sevk edilirken, gazetecilere gülerek poz vermesi dikkat çekti.


Samsun'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında geçtiğimiz günlerde eşi Harun Başaran ile birlikte gaybubet evinde gözaltına alınan ve örgütün sohbet ablası olduğu öne sürülen Sibel Başaran adliyeye gönderildi.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ile İstihbarat Şubesi ekiplerince FETÖ'nün gaybubet evi olarak adlandırdığı hücre evinde gözaltına alınan, "sohbet ablası" olduğu iddia edilen ve kapatılan Beyaz Lale Derneğinde faaliyette bulunan Sibel Başaran'ın emniyetteki işlemleri tamamlandı. FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı tespit edilen Sibel Başaran adliyeye sevk edildi.

Samsun'da FETÖ operasyonunda Sibel Başaran ile birlikte gözaltına alınan eşi, kapatılan Canik Başarı Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor Dairesi Başkanı Harun Başaran'ın emniyetteki işlemleri ise sürüyor.

Öte yandan FETÖ'nün sohbet ablası olduğu iddia edilen ve ByLock kullandığı tespit edilen Sibel Başaran sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'nün Gülnur kod adlı bölge kadın sorumlusu mahkemeye sevk edildi

Samsun'da FETÖ'nün Gülnur kod adlı bölge kadın sorumlusu mahkemeye sevk edildi