26 Nisan 2019 Cuma

SAMSUN'DA GAYBUBET EVİNDE YAKALANAN FETÖ'NÜN 3 İMAMINDAN BİRİ OLAN HALİL BERİK TUTUKLANDI

Samsun'da gaybubet evinde yakalanan FETÖ'nün 3 imamından biri olan Halil Berik tutuklandı

Samsun'da düzenlenen FETÖ operasyonunda Mustafa Şahin ve Coşfer Öztokatlı ile birlikte Atakum ilçesinde saklandıkları gaybubet evinde yakalananlardan biri olan Halil Berik tutuklandı.

27 Ocak 2018 Cumartesi 15:57 ASAYİŞ

Samsun'un Atakum ilçesinde gaybubet evinde yakalanan FETÖ'nün üç imamından biri olan öğretmen Halil Berik, mahkeme tarafından tutuklandı.


Samsun'da düzenlenen FETÖ operasyonunda Mustafa Şahin ve Coşfer Öztokatlı ile birlikte gaybubet evinde yakalanan Halil Berik tutuklandı.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ve İstihbarat Şubesi ekiplerince gözaltına alınan zanlılardan "mahrem imam" olduğu iddia edilen öğretmen Halil Berik'in emniyetteki işlemleri tamamlandı.

FETÖ operasyonunda gaybubet evinde yakalanan Halil Berik, İnfaz Yasası gereği sahte kimlikten işlem yapıldıktan sonra Samsun adliyesine sevk edildi.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesince yakalama kararı bulunan ve mahkemeye Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile bağlanarak ifade veren Halil  Berik, tutuklandı.

Gözaltına alınan örgütün kentteki emniyet imamları oldukları öne sürülen din kültürü öğretmeni Mustafa Şahin ve bilgisayar öğretmeni Coşfer Öztokatlı'nın ise emniyetteki işlemleri devam ediyor. Zanlılar, dün örgüt tarafından "gaybubet evi" diye nitelendirilen Atakum ilçesindeki ikametgahta gözaltına alınmıştı.


YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsunspor'a ne kadar maddi destek verdi

Samsun Büyükşehir Belediyesi Samsunspor'a ne kadar maddi destek verdi