16 Temmuz 2019 Salı

SAMSUN'DA GO-KART FACİASI! ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİSİNİN KAFA DERİSİ YÜZÜLDÜ

Samsun'da Go-Kart faciası! Üniversite öğrencisinin kafa derisi yüzüldü

Samsun'da Türkmenistan uyruklu Nurjemal Annalyyeva, bindiği Go-Kart aracında saçları tekere dolaşınca kafa derisi yüzülerek feci şekilde yaralandı.

20 Temmuz 2018 Cuma 12:57 ASAYİŞ

Samsun'da Go-Kart faciası yaşandı.. Samsun'un İlkadım ilçesi Batı Park sahasında bulunan Go-Kart pistinde Türkmenistan uyruklu üniversite öğrencisi Nurjemal Annalyyeva, bindiği Go-Kart aracının tekerine saçları dolaşınca feci şekilde yaralandı.


Samsun'da Ondokuz Mayıs Üniversitesi Tıp Fakültesinde öğrenim gören Türkmenistan uyruklu Nurjemal Annalyyeva'nın (22) saçları, bindiği Go-Kart aracının tekerine dolaşınca kafa derisi yüzüldü. Samsun'da yaşanan feci olayda, Go-Kart aracına binan Türkmenistan uyruklu Nurjemal Annalyyeva, pistte başka bir arkadaşı ile yarış yaparken biran da saçları Go-Kart aracının tekerlerine dolaştı. Saçlarının tekere dolaşması ile çığlıklar atmaya başlayan talihsiz kız, ağır bir şekilde yaralandı.Batı Park sahasında bulunan Go-Kart pistinde saçlarının kopması ve saç derisinin yüzülmesi ile ağır yaralanan OMÜ Tıp Fakültesi öğrencisi Nurjemal Annalyyeva olay yerine gelen 112 acil servis ekiplerince Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.

Go-Kart aracının tekerine saçları dolaşan ve saç derisi yüzülen OMÜ Biyoloji Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi olan Nurjemal Annalyyeva, yapılan ilk müdahalenin ardından ameliyata alındı. Go-kart pistine gelen İlkadım Emniyet Müdürlüğü ile Olay Yeri İnceleme Şubesi ekipleri, olaya ilişkin incelemede bulundu.

SAÇ DERİSİ YERİNİ DİKİLDİ
Öte yandan Samsun'un İlkadım ilçesinde, saçları go-kart aracının lastiğine dolanması sonucu ağır yaralanan kadının tedavisi, Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezinde sürüyor.

Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Recep Sancak ile OMÜ Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tekin Şimşek, go-kart pistinde yaralanan Türkmenistan uyruklu OMÜ Biyoloji Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Nurjemal Annalyyeva'nın (22) sağlık durumu ile ilgili gazetecilere açıklamalarda bulundu. GO-Kart aracının tekerine saçları dolaşan ve saç derisi yüzülen Annalyyeva'nın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğuna işaret eden Recep Sancak, tedavisine Mikail Yüksel Yoğun Bakım Ünitesi'nde devam ettiklerini söyledi.

Hastanın saçlarının go-kart aracının tekerleğine dolanması nedeniyle saçlı deride büyük hasar oluştuğunu vurgulayan Recep Sancak, Annalyyeva'nın Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Çağlayan Yağmur tarafından acil olarak ameliyata alındığını anlattı.

Recep Sancak, "Ameliyatta saçlı deri onarılarak yerine dikildi. Geldiğinde genel durumu kötü olduğu için bir müddet solunum cihazına bağlı tutuldu. Şimdi cihazdan çıkarıldı ancak durumu ciddiyetini koruyor." dedi.

Doç. Dr. Şimşek ise hastanın tedavisinin devam ettiğini, bu sürecin birkaç hafta süreceğini aktardı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Çarşamba'da markette cinayet! Teyzesinin oğlunu bıçaklayarak öldürdü

Samsun Çarşamba'da markette cinayet! Teyzesinin oğlunu bıçaklayarak öldürdü