19 Mayıs 2019 Pazar

SAMSUN'DA HDP İL YÖNETİCİSİ SEÇKİN KIR VE ZEKİ ALACA TUTUKLANDI

Samsun'da HDP İl Yöneticisi Seçkin Kır ve Zeki Alaca tutuklandı

Samsun'da Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili sosyal medyada terör propagandası yaptığı iddiası ile gözaltın alınan 6 kişi arasında bulunan HDP Samsun İl Yöneticileri Zeki Alaca ve Seçkin Kır tutuklandı.

21 Şubat 2018 Çarşamba 19:28 ASAYİŞ

Samsun'da HDP İl Yönetim Kurulu üyeleri Seçkin Kır ve Zeki Alaca, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili sosyal medyada terör propagandası yaptıkları iddiası ile sevk edildikleri mahkemece tutuklandı.


Samsun'da Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin sosyal medya hesabı üzerinden terör örgütü propagandası yaptıkları iddiasıyla adliyeye sevk edilen 6 kişiden 2'si tutuklandı.

Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince, Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili sosyal medyada gerçek dışı paylaşımlarla terör örgütlerinin propagandasını yapanlara ve Cumhurbaşkanına hakaret suçu işleyenlere yönelik operasyonda gözaltına alınan Yavuz Özmen, Murat Çap ve Güner Karaduman ile HDP Samsun il yönetim kurulu üyeleri Zeki Alaca ve Seçkin Kır, HDP Alaçam ilçe yönetim kurulu üyesi Haluk Atalay'ın emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Adliyeye sevk edilen zanlılardan HDP Samsun İl Yönetim Kurulu üyeleri Seçkin Kır ve Zeki Alaca, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı, diğerleri adli kontrol şartıyla salıverildi. Seçkin Kır ve Zeki Alaca'nın tutuklandığı operasyonda 6 kişi, 14 Şubat 2018 tarihinde gözaltına alınmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'nün öğrenci karşılama sorumluları ve Konya'da  aranan karı koca yakalandı

Samsun'da FETÖ'nün öğrenci karşılama sorumluları ve Konya'da aranan karı koca yakalandı