16 Haziran 2019 Pazar

SAMSUN'DA İÇKİLİ RESTORANDA Kİ CİNAYET İLE İLGİLİ DAVADA SANIKLARA HAPİS CEZASI

Samsun'da içkili restoranda ki cinayet ile ilgili davada sanıklara hapis cezası

Samsun'da Kemal Özenç isimli şahsın öldüğü içkili restoranda çıkan kavga ile ilgili görülen davada, Mustafa Kemal Yüksel 12 yıl 6 ay, Sabit Yüksel 3 yıl, Mustafa Özenç ise 3 yıl 9 ay hapis cezası aldı.

14 Aralık 2017 Perşembe 14:14 ASAYİŞ
Samsun'un İlkadım ilçesinde bir restoranda hesap anlaşmazlığı nedeniyle çıkan ve bir kişinin ölümü, 3 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan silahlı kavgaya karıştıkları iddiasıyla yargılanan 3 sanık, hapis cezasına çarptırıldı.

Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya tutuklu sanıklar Mustafa Kemal Yüksel, babası Sabit Yüksel ile tutuksuz sanık Mustafa Özenç ve avukatları katıldı.

Mustafa Kemal Yüksel, duruşmadaki savunmasında, olayın sanık Mustafa Özenç'ten kaynaklandığını öne sürerek, "Babam ve elamanlarımız dayak yedi. Kendimizi savunduk. Bir insan, karşısında babası dayak yerken ne yapabilir ki?" ifadesini kullandı.

Sabit Yüksel ise olayda ölümden döndüğünü, kendilerini savunduklarını ileri sürdü.

Mahkeme heyeti, Mustafa Kemal Yüksel'in "kasten öldürmek" ve "öldürmeye teşebbüs" suçlarından 12 yıl 6 ay, Sabit Yüksel'in, "darp" suçundan 3 yıl, Mustafa Özenç'in de "darp" suçundan 3 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırılmasına hükmetti.

- Olay

Samsun'da restoran sahibi Mustafa Kemal Yüksel ve babası Sabit Yüksel ile burada yemek yiyen Kemal Özenç ve ağabeyi Mustafa Özenç arasında hesap nedeniyle tartışma çıkmıştı. Kavgaya dönüşen olayda Özenç kardeşlerin sopa ile kendilerini darbetmesi üzerine pompalı tüfeği alan Mustafa Kemal Yüksel'in ateş etmesi sonucu Kemal Özenç hayatını kaybetmiş, Mustafa Özenç ile Mustafa Kemal ve Sabit Yüksel yaralanmıştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da travesti dehşeti! 18 yaşında ki genci falçatayla boynundan yaraladı

Samsun'da travesti dehşeti! 18 yaşında ki genci falçatayla boynundan yaraladı