24 Ağustos 2019 Cumartesi

SAMSUN'DA İNSANI ZOMBİYE ÇEVİREN FLAKKA TEDİRGİNLİĞİ AMAN DİKKAT!

Samsun'da insanı zombiye çeviren Flakka tedirginliği aman dikkat!

İstanbul'da insanı zombiye çeviren Flakka isimli sentetik uyuşturucunun yakalanması, uyuşturucu sevkıyatında transit yol olarak kullanılan Samsun'da tedirginlik yarattı.

15 Ekim 2017 Pazar 19:05 ASAYİŞ
Samsun'a getirilen uyuşturucu ve sentetik hapların büyük kısmının İstanbul üzerinden sevk edildiği bilinen bir gerçek. Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele ekipleri, uyuşturucu sevkıyatı ile ilgili şuana kadar gelen tüm ihbarları değerlendirerek başarılı operasyonlara imza attı. 

Narkotik ekipleri gerçekleştirdikleri operasyonlarla İstanbul üzerinden Samsun'a bonzai ve benzeri uyuşturucu sevkiyatı yapan zahir tacirlerine nefes aldırılmazken, son günlerde insanı zombiye çeviren uyuşturucu olarak bilinen Flakka ile ilgili sosyal medyada yayınlanan görüntüler de Samsunluları tedirgin etti.  

Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele kapsamında 0552 155 56 55 nolu whatsapp ihbar hattını hayata geçirirken, vatandaşlar ise sosyal medyada Flakka isimli uyuşturucunun etkileri ile ilgili yayınlanan görüntüleri dehşet içinde izliyor. 

Bonzai olarak adlandırılan sentetik uyuşturucunun da İstanbul üzerinden yapılan sevkiyat ile Samsun'a sokulduğu iddia edilirken, insanı zombiye çeviren Flakka'nın İstanbul üzerinden Samsun'a sevkiyatının yapılmasından endişe ediliyor. İstanbul'a İspanya'dan gönderilen kargo da ele geçirilen Falakka isimli uyuşturucuya, piyasaya yayılmadan el konulurken, bu konuda Samsunlu vatandaşlarda insanı adeta zombiye çeviren uyuşturucuyu kullananan insanların görüntüleri ile ilgili endişelerini dile getiriyor.

FLAKKA NEDİR?

Flakka, asıl adı 'sentetik katinon' olan ve toplum içerisinde banyo tuzu olarak bilinen uyarıcıdır. Amfetamin tarzında uyarıcıların ortaya çıkardığı fiziksel ve psikolojik etkileri bulunan Flakka, euphoric uyarıcıların yeni versiyonları arasında yer almaktadır.

Banyo tuzu olarak bilinen türe göre farklı bileşenler içerdiği için daha güçlü bir etkiye sahip olan Flakka, bu etkisini ilk 15 dakika içerisinde gösterebilmektedir. Ortalama 4 ila 8 saat arası devam eden Flakka, bedene girdiği andan itibaren halisünasyonlar ve saldırganlık hissiyatını ortaya çıkarmaktadır.

Flakka kullanımının Delirium denen ve nadir olarak görülen aşırı güçlü yan etkide kaygı, halüsinasyonlar, disoryantasyon, yüksek vücut ısısı, ağrıya / acıya duyarsızlık ve hiper-saldırganlık görülüyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da işadamı Mehmet Yıldırım'ın cenazesi Kıranköy Mezarlığında toprağa verildi

Samsun'da işadamı Mehmet Yıldırım'ın cenazesi Kıranköy Mezarlığında toprağa verildi