24 Haziran 2019 Pazartesi

SAMSUN'DA IRAK UYRUKLU İKİ KİŞİ, IRAKLI İKİ KİŞİ TARAFINDAN DEAŞ BAHANESİ İLE GASP EDİLDİ

Samsun'da Irak uyruklu iki kişi, Iraklı iki kişi tarafından DEAŞ bahanesi ile gasp edildi

Samsun'un İlkadım ilçesinde Irak uyruklu iki kişiyi kendilerini istihbaratçı olarak tanıtıp DEAŞ üyesi olduğunuzu tespit ettik diyerek bıçak zoru ile 2 bin 200 dolar, 480 lira, 3 cep telefonu ve 2 tablet bilgisayarı gasp eden Irak uyruklu iki kişi gözaltına alındı.

18 Aralık 2017 Pazartesi 15:06 ASAYİŞ
Samsun'un İlkadım ilçesi Karadeniz mahallesi Selahiye caddesinde yaşayan Irak uyruklu Alı Moussa Abbas Al Hajjaj ve Arshed Hardan Neyyel Al Hajjaj, Irak uyruklu iki kişi tarafından DEAŞ terör örgütü bahanesi ile gasp edildi.

İddiaya göre, Irak uyruklu A.H.F.A.T. (19) ve A.J.D.F. (23), Karadeniz Mahallesi Selahiye Caddesinde yaşayan yurttaşları Alı Moussa Abbas Al Hajjaj (21) ve Arshed Hardan Neyyel Al Hajjaj'ın (19) evine gitti. Kendilerini emniyette "istihbaratçı" diye tanıtan şüpheliler bıçak çekip "DEAŞ üyesi olduğunuzu tespit ettik" diyerek bu kişilerden 2 bin 200 dolar, 480 lira, 3 cep telefonu ve 2 tablet aldı.

Şüpheliler evden gittikten sonra gasbedildiklerini öne süren mağdurlar polise başvurdu. Samsun İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi Gasp Bürosu ekiplerince yürütülen çalışma sonucu şüpheliler gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemleri tamamlanan zanlılar adliyeye sevk edildi. Öte yandan Samsun'un İlkadım ilçesinde terör örgütü DEAŞ bahanesiyle yurttaşlarını gasbettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 2 Irak uyruklu serbest bırakıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun'da FETÖ'den yargılanan eski hakime hapis cezası aldı, eski hakim eşi ise beraat etti

Samsun'da FETÖ'den yargılanan eski hakime hapis cezası aldı, eski hakim eşi ise beraat etti