30 Kasım 2021 Salı

SAMSUN'DA İŞADAMININ EVİNDEN 23 RUHSATSIZ TABANCA 33 ŞARJÖR, 6 BİN 950 FİŞEK ÇIKTI

Samsun'da işadamının evinden 23 ruhsatsız tabanca 33 şarjör, 6 bin 950 fişek çıktı

Samsun'da tanınmış bir işadamının evine polisler tarafından yapılan baskında 23 adet ruhsatsız tabanca, 33 adet şarjör, 6 bin 950 tabanca fişeği, 1 adet antika tabanca ve 3 adet tarihi eser Kur'an ele geçirildi.

04 Kasım 2020 Çarşamba 23:18 ASAYİŞ

Samsun'da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü polisleri Atakum ilçesinde bir işadamının evine yaptıkları operasyonda adeta cephanelik ele geçirdi.


Samsun Valiliği, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından yapılan operasyon ile ilgili verdiği bilgide, işadamının evinde sakladığı silahları irtibat kurduğu şahıslara sattığı ihbarı üzerine emniyet güçlerinin operasyon yaptığını açıkladı.SAMSUN VALİLİĞİ OPERASYONLA İLGİLİ AÇIKLAMA YAPTI
İşadamının Atakum ilçesinde bulunan evine gelen ihbar üzerine operasyon yapıldığını kaydeden Samsun Valiliği, olayla ilgili yaptığı kamuoyu bilgilendirmesinde, "Samsun Valiliği İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüzce bir şahsın ikametinde ve aracında saklamış olduğu silahları, irtibat kurmuş olduğu şahıslara sattığı bilgisi edinilmesi üzerine, şüpheli şahsın Atakum ilçesinde bulunan ikametinde ve aracında yapılan aramada, 23 adet değişik çaplarda ruhsatsız tabanca, 33 adet şarjör, 6.950 adet değişik çaplarda tabanca fişeği, 1 adet antika olduğu değerlendirilen tabanca, 3 adet tarihi eser niteliğinde olduğu değerlendirilen el yazmalı Kur'an-ı Kerim elde edilmiştir. Şüpheli şahıs 6136 sayılı Kanuna Muhalefet, Silah Ticareti Yapmak ve 2863 sayılı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu kapsamında işlem yapılmak üzere gözaltına alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" dedi.

Öte yandan evinde yapılan aramada 23 adet ruhsatsız tabanca, 33 adet şarjör, 6 bin 950 tabanca fişeği, 1 adet antika tabanca, 3 adet tarihi eser Kur'an yakalanan ve gözaltına alınan işadamının ise İ. G. olduğu açıklandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

SONRAKİ HABER

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu deprem felaketi geçiren İzmir'e gitti

Samsun Sivil Toplum Kuruluşları Federasyonu deprem felaketi geçiren İzmir'e gitti